امروز سه شنبه 21 آذر 1396  -  23 ربیع الاول 1439  -  12 دسامبر 2017

 


Print

جزییات تازه از شکنجه مرگبار پسر 9ساله توسط پدر

مردی که متهم است فرزند 9 ساله خود را شکنجه کرده و او را به قتل رسانده است برای برگزاری محاکمه به دادگاه کیفری استان البرز معرفی شد.

مردی که متهم است فرزند 9 ساله خود را شکنجه کرده و او را به قتل رسانده است برای برگزاری محاکمه به دادگاه کیفری استان البرز معرفی شد.
پسربچه 9 ساله که علی نام داشت روز 25 دی سال گذشته توسط پدرش به بیمارستان شهید باهنر کرج منتقل شد و پزشکان بعد از بررسی علایم حیاتی این کودک متوجه شدند او فوت شده است. زمانی که پرستاران خواستند این خبر را به پدر علی اعلام کنند متوجه شدند او بیمارستان را ترک کرده است.
 بعد از آن به دلیل وجود آثار کودک‌آزاری روی بدن متوفی موضوع به پلیس گزارش شد و پزشکان شرح دادند روی دست و سینه علی علایم سوختگی با سیگار و فلز داغ وجود دارد و همچنین معاینه‌ها نشان می‌دهد او مورد آزار جنسی نیز قرار گرفته است.
ماموران بعد از انتقال جنازه علی به پزشکی قانونی، با توجه به مشخصاتی که پدر مقتول در فرم پذیرش بیمارستان نوشته بود به خانه او رفتند اما فهمیدند آدرسی که مرد فراری اعلام کرده، جعلی است و وجود خارجی ندارد. چند روز بعد مردی به بیمارستان باهنر رفت تا از علی خبر بگیرد. ماموران حراست نیز او را بازداشت کردند و به پلیس تحویل دادند.
 این مرد که از دوستان پدر علی بود، متهم 31 ساله به نام ارسلان را معرفی کرد و نشانی خانه او را به ماموران داد. به این ترتیب ارسلان دستگیر و تحقیقات قضایی از او در دادسرای جنایی کرج آغاز شد. در همین زمان پزشکی قانونی در نامه‌ای علت مرگ علی را خونریزی مغزی بر اثر وارد شدن ضربه اعلام و تایید کرد روی پیکر مقتول آثار سوختگی و ضرب و جرح و همچنین تجاوز دیده می‌شود.
ارسلان در بازجویی‌ها اتهام قتل را قبول نکرد. او که در زمان انتقال فرزندش به بیمارستان مدعی شده بود علی هنگام بازی از پله‌ها پرت شده و سرش به دیوار خورده است این بار گفت برای تنبیه فرزندش، او را با شلنگ زده و با قاشق داغ بدن وی را سوزانده است اما قصد نداشت پسرش را بکشد. متهم که به ماده مخدر شیشه معتاد است در بازجویی‌ها گفت: «چند وقت قبل به دلیل اختلافاتی که با همسرم داشتم او به حالت قهر خانه را ترک کرد و به منزل پدرش در شهرستان رفت. بعد از آن من با علی تنها شدم. روز حادثه گوشی موبایل خریدم و آن را در خانه گذاشتم. شب وقتی برگشتم فهمیدم علی گوشی را گم کرده است. او را دعوا کردم و خواستم هرچه زودتر آن را پیدا کند. علی کمی جست‌وجو کرد اما نتوانست گوشی را بیابد برای همین در حالی‌که به شدت عصبانی شده بودم با شلنگ او را کتک زدم بعد قاشقی را داغ کردم و روی تنش گذاشتم اما مشکل خاصی برای علی پیش نیامد و او به حمام رفت. هرچه منتظرش شدم برنگشت. برای همین داخل حمام رفتم و دیدم غش کرده است او را به اتاق بردم و خواباندم بعد یکی از دوستانم را خبر کردم و با هم در خانه مواد کشیدیم. صبح وقتی بیدار شدم علی هنوز زنده بود و نفس می‌کشید. من به پیشنهاد دوستم او را به بیمارستان بردم و بعد از ترس دستگیری فرار کردم.»
این متهم ادامه داد: «من اتهام تجاوز به علی را قبول ندارم و نمی‌دانم پزشکی قانونی به چه دلیل چنین نظری داده است.»در روزهایی که ارسلان در بازداشت به سر می‌برد پلیس به تحقیق درباره این مرد ادامه داد و متوجه شد او قبلا دو بار به اتهام رابطه نامشروع و کودک‌آزاری بازداشت شده بود. همچنین فاش شد این مرد از طریق ساخت پایپ و خرید و فروش موادمخدر زندگی‌اش را تامین می‌کند.
 ارسلان درباره اتهام کودک‌آزاری که قبلا به وی نسبت داده شده بود، گفت: «قبلا هم یک‌بار دیگر همسرم قهر کرده و به خانه پدرش رفته بود. من آن زمان خیلی علی را کتک می‌زدم و بارها بدن او را با سیخ کباب داغ کردم و با سیگار سوزاندم تا اینکه یکی از همسایه‌ها به اورژانس اجتماعی خبر داد و ماموران مرا بازداشت کردند اما بعد از چند روز آزاد شدم.»
پرونده برای تکمیل شدن به ثبت اظهارات مادر علی نیز نیاز داشت. به همین دلیل ماموران زن جوان را پیدا کردند. او که از شنیدن خبر فوت فرزندش شوکه شده بود به ماموران گفت: «بعد از ازدواج متوجه رفتارهای نادرست ارسلان شدم. او اعتیاد داشت و شکاک بود. هروقت از خانه بیرون می‌رفت مرا زندانی می‌کرد. وقتی هم عصبانی می‌شد کتکم می‌زد. او بارها من را به حمام برد و زیر دوش آب سرد با شلنگ کتکم زد. ارسلان چند جای بدنم را هم سوزانده که آثار آن هنوز از بین نرفته است. همین رفتارهای او باعث شد برای طلاق اقدام کنم و حتی از پزشکی قانونی نامه‌ای گرفتم که ثابت می‌کند من در خانه شوهر شکنجه شده‌ام.»
این زن ادامه داد: «زمانی‌که خواستم پرونده طلاق را پیگیری کنم متوجه شدم باردار هستم. بعد از به دنیا آمدن علی هم شوهرم حاضر به جدایی نشد. من می‌خواستم حضانت علی را بر عهده بگیرم ولی ارسلان می‌گفت اجازه نمی‌دهد پسرم را ببینم. همین اتفاق باعث شد به خاطر فرزندم در خانه این مرد بمانم و تمام سختی‌ها را تحمل کنم اما هر از گاهی طاقتم تمام می‌شد و به خانه پدرم می‌رفتم.»
بازپرس جنایی بعد از اتمام تحقیقات مقدماتی برای ارسلان قرار مجرمیت صادر کرد و اکنون پرونده با صدور کیفرخواست در اختیار قضات شعبه اول دادگاه کیفری استان البرز قرار گرفته است و ارسلان به‌زودی محاکمه می‌شود.  

یکشنبه 21 خرداد 1391
بازدیدها 1717
دیدگاه ها 2
امتیاز 3 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 713
حوزه: اجتماعی
منبع : فرارو


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
رهام کوچولو:
منم کاملا با نظر مامان یاس موافقم چرا اگه دو بار دستگیر شده باز ازاد شده واقعا که این دیگه چه عدالت و قانو نیه امیدوارم نسل اینجور ادمای بیرحم از رو زمین برداشته بشه
سه شنبه 23 خرداد 1391
+
2
-
0
ارسال
مامان یاس:
خیلی درد آور بود اشکم را درآورد سوالی برای من ایجاد شده چرا همان باراول که به جرم کودک آزاری گرفتند به زندان نبردنش یا رد صلاحیت نگهداری کودکش نشد به نظرم قانون باعث قتل این مظلوم شد نه پدرش
یکشنبه 21 خرداد 1391
+
3
-
1
ارسال