امروز چهارشنبه 22 آذر 1396  -  24 ربیع الاول 1439  -  13 دسامبر 2017

 


Print

راه اندازی مسجد ویژه کودکان ونوجوانان در باغ کتاب

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به راه اندازی مسجد ویژه کودکان ونوجوانان درباغ کتاب تهران گفت : این مسجد برای برگزاری جشن تکلیف دانش آموزان در این فضای دینی و فرهنگی ساخته شده است.

به گزارش راسخون به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران؛ علیرضا جعفری با بیان این مطلب که طراحی مسجد کودک باغ کتاب بسیار متفاوت از مساجد دیگر است افزود: از ترکیب رنگ های جذاب و شاد در طراحی این فضا استفاده شده است تا درکنار خانواده ها شاهد برگزاری جشن تکلیف دانش آموزان باشیم.به گفته جعفری زیربنای کل مسجد ویژه کودک و نوجوان که درطبقه دوم بلوک A قرار دارد 600 متر مربع است که 300 متر مربع آن مربوط به بخش شبستان و 300 متر مربع مربوط به بخش آموزشی است.
 
جعفری با اشاره به اینکه در راستای لزوم تدریجی ارزش ها و فرهنگ ایرانی اسلامی به کودکان به نوجوانان این مسجد بنا شده است افزود: ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی یکی از اقدامات مهم و ضروری دربین کودکان ونوجوانان است که به همین دلیل ضرورت دارد نسل آینده جامعه از سنین کودکی با این فرهنگ غنی آشنا شوند.

وی همچنین از راه اندازی باغ علم قرآنی در آینده ای نزدیک در باغ کتاب تهران خبر داد و گفت: در این مجموعه با استفاده از تجهیزات و دستگاه های علمی آیاتی از قرآن که اشاره به مسائل علمی دارد آزمایش می شود.


 
چهارشنبه 19 مهر 1396
بازدیدها 138
دیدگاه ها 0
امتیاز 0 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 6747


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: