امروز چهارشنبه 22 آذر 1396  -  24 ربیع الاول 1439  -  13 دسامبر 2017

 


Print

دیدار نماینده یونیسف در ایران با شجاعی کیاسری/ تأکید بر اجرای طرحهای توسعه ای کودک محور

ویل پارکس نماینده صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) در تهران عصر امروز با شجاعی کیاسری رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، ويل پاركس نماينده صندوق كودكان سازمان ملل (يونيسف) در تهران عصر امروز با شجاعي كياسري رييس مركز اطلاع رساني و امور بين الملل وزارت كشور ديدار و گفتگو كرد. در اين ديدار شجاعي كياسري با قدرداني از نماينده يونيسف در تهران بدليل برگزاري كارگاه آموزشي در مشهد گفت: اين كارگاه آموزشي برنامه ريزي شده، علمي و منتهي به نتيجه مثبت و از نظر محتوائي و فضاي برگزاري؛ از كارگاههاي آموزشي موفق در ايران بود.
 
رئيس مركز اطلاع رساني و امور بين الملل وزارت كشور درباره درخواست يونيسف براي كمك به اجراي طرحهاي مين زدايي با هدف جلوگيري از آسيب رسيدن به كودكان ساكن در مناطق مرزي ايران و عراق گفت: صندوق كودكان سازمان ملل بايد درخواست كتبي خود را به دو كشور ايران و عراق ارائه دهد و پس از يك توافق 3 جانبه اين اقدام عملياتي شود ضمن اينكه بدليل بروز آسيب هاي ناشي از انفجار مين در نقاط مرزي ، جمهوري اسلامي ايران از اين طرح استقبال مي كند.
 
وي درباره پيشنهاد يونيسف براي خواهر خواندگي شهر اصفهان به عنوان شهر دوستدار كودك با شهرهاي هم طراز در يكي از  4 كشور اسپانيا، چين، برزيل و روسيه گفت: سازمان همياري شهرداري هاي كشور داراي پروتكل مشخص در اين زمينه است و مي توان بر اساس اين پروتكل اقدام كرد. شجاعي كياسري همچنين بر ارتقاء سطح همكاري هاي وزارت كشور با اين صندوق با نگاهي توسعه محور تأكيد كرد.
 
ويل پاركس نماينده يونيسف در ايران نيز با ابراز خرسندي از همكاري مركز بين الملل وزارت كشور با دفتر يونيسف در تهران گفت: پيش نويس همكاري دو طرف براي 2 سال آينده در اختيار وزارت كشور قرار مي گيرد و اين همكاري با برگزاري تور مطالعاتي همكاران شما به كشور اسپانيا ادامه مي يابد.
 
وي گفت: با همكاري دو طرف مي توانيم مدل موفقي از طرحهاي دوستدار كودك با هدف كاهش آسيب هاي ناشي از حوادث جاده اي ترسيم كنيم.
 
ويل پاركس همچنين از مركز بين الملل وزارت كشور درخواست كرد ايده هاي خود را براي برگزاري كارگاههاي آموزشي در ايران با هدف پيشبرد طرحهاي توسعه اي با نگاه به كودكان ارائه دهند و همكاري هاي دو طرف بيش از گدشته تقويت شود.


 
یکشنبه 16 مهر 1396
بازدیدها 78
دیدگاه ها 0
امتیاز 2.7 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 6713
حوزه: گوناگون


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: