امروز چهارشنبه 22 آذر 1396  -  24 ربیع الاول 1439  -  13 دسامبر 2017

 


Print

کودکان کار میهمان ویژه موزه فرش در روز جهانی کودک/موزه تاریخ طبیعی همدان برای کودکان رایگان شد

کودکان کار میهمان ویژه موزه فرش در روز جهانی کودک/موزه تاریخ طبیعی همدان برای کودکان رایگان شد

کودکان کار میهمانان ویژه موزه فرش در روز جهانی کودک
 
به مناسبت روز جهانی کودک نمایشگاه "نقاشی کودکان کار" با موضوع فرش ایرانی همراه با برنامه های نمایش فیلم ، قصه خوانی و کارگاه نقاشی در موزه فرش برگزار می شود
 
رجبعلی خسروآبادی گفت : اگر می خواهیم  در آینده نسلی مسئول در قبال حفظ میراث فرهنگی داشته باشیم باید از امروز برای تربیت کودکان سرمایه گذاری نماییم،نباید اجازه دهیم توسعه فزاینده شهرنشینی موجب بیگانگی نسل های آینده با موزه ها و هویت تاریخی شهر شود.
 
مدیرکل میراث فرهنگی تهران گفت :اختصاص برنامه های اداره کل میراث فرهنگی استان تهران به کودکان کار ، پیام هم نوع دوستی را از موزه ها به عنوان مهمترین مکان فرهنگی شهری مخابره خواهد کرد، اینکه تاریخ تمدن یک ملت به تمامی افراد جامعه بدور ازهرگونه تعصب و تبعیض تعلق دارد.
 
وی ادامه داد: گردشگری پایدار توزیع عادلانه ثروت را در جامعه به همراه خواهد داشت ، و این امر موجب خواهد شد تا دیگر شاهد نباشیم کودکانی برای امرار معاش خانواده خود در سالهایی که باید به بازی های کودکانه مشغول باشند در محیط های سخت و خطرناک مشغول کار باشند.
 
خسروآبادی گفت: کودکان کار نیز مانند همه کودکان در این دوران نیاز به تفریح دارند که در نظر داریم با همراهی نهاد های مرتبط برنامه های گردشگری و تفریح در طبیعت را برای این کودکان برنامه ریزی و اجرایی نماییم.

منبع:ایران آنلاین
 
...............................................................
 
بازدید از موزه تاریخ طبیعی همدان برای کودکان رایگان شد
 
سخنگوی حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: بازدید از موزه تاریخ طبیعی همدان به مناسبت روز کودک و محیط زیست فردا دوشنبه ۱۷ مهر برای کودکان رایگان است.
 
آقاخانی افزود: کودکان می توانند فردا به همراه یک نفر به طور رایگان از این موزه واقع در انتهای بلوار آزادگان همدان بازدید کنند.
 
وی افزود: ساعات بازدید از این موزه ۹ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۷ در نظر گرفته شده است.
 
سخنگوی حفاظت محیط زیست استان همدان عنوان کرد: موزه تاریخ طبیعی همدان مجموعه‌ای کم‌نظیر از نمونه انواع گونه‌های حیوانی، گیاهی و طبیعی اقلیم ایران و اقصی نقاط کره خاکی را در خود جای داده است.

منبع:خبرگزاری مهریکشنبه 16 مهر 1396
بازدیدها 95
دیدگاه ها 0
امتیاز 3 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 6704


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: