امروز چهارشنبه 22 آذر 1396  -  24 ربیع الاول 1439  -  13 دسامبر 2017

 


Print

نخست‌وزیر پیشین انگلیس به کودک‌آزاری متهم شد/احضار وزیر خزانه داری واتیکان به دادگاه

نخست‌وزیر پیشین انگلیس به کودک‌آزاری متهم شد/احضار وزیر خزانه داری واتیکان به دادگاه

نخست‌وزیر پیشین انگلیس به کودک‌آزاری متهم شد
 
نخست‌وزیر اسبق انگلیس بر اساس یک گزارش جنجالی پلیس این کشور به کودک‌آزاری و تجاوز جنسی به پسران کم‌سن‌وسال متهم شده است.
 
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری پرس آسوسیشن، بر اساس گزارش مربوط به تحقیقات پلیس ویلتشایر انگلیس، در پرونده اتهامات کودک آزاری مربوط به ادوارد هیت، نخست‌وزیر محافظه‌کار اسبق انگلیس هفت مورد از ادعاهای مطرح شده از اعتبار کافی برای احضار وی به منظور بازجویی برخوردار هستند.
 
ادوارد هیت از سال ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۴ نخست‌وزیر انگلیس بود. با این حال، این گزارش اشاره‌ای به بیگناهی یا گناهکاری او نکرده زیرا تحقیقات مربوط به این پرونده تنها متمرکز به بررسی وجود مدارک کافی برای بازجویی از این نخست‌وزیر اسبق انگلیس بوده است.
 
ادوارد هیت در ژوئیه ۲۰۰۵ در سن ۸۹ سالگی درگذشت.
 
در گزارش ۱۰۰ صفحه‌ای مربوط به این تحقیقات گفته شده که ادعاهای هفت تن از قربانیان اعتبار کافی برای بازجویی از متهم را داشته است.
 
ادوارد هیت سرشناس‌ترین چهره سیاسی انگلیس بوده که به سوء استفاده جنسی از کودکان متهم شده است. با این حال وی تنها سیاستمدار این کشور نبوده که در این ارتباط متهم شده و چندین سیاستمدار انگلیسی دیگر از جمله سایریل اسمیت، سیاستمدار لیبرال دموکرات و لرد جانر، نماینده سابق پارلمان این کشور از حزب کارگر هم چنین اتهاماتی دریافت کرده بودند.
 
گزارش مربوط به ادوارد هیت مشخص کرده که قربانیان تجاوزهای او پسران ۱۱ تا ۱۵ ساله بوده‌اند.
 
این گزارش تصریح کرده که اتهامات او مربوط به دوره‌ای که او نخست‌وزیر بوده، نمی‌شود. هر چند دو مورد از شکایت‌ها مربوط به این دوران شده اما پلیس گفته که اعتبار کافی برای بازجویی نداشته است.
 
به گزارش ایسنا، تحقیقات مربوط به این پرونده در سال ۲۰۱۵ بعد از ذکر نام ادوارد هیت در تحقیقات مربوط به یک پرونده تاریخی سوءاستفاده جنسی از کودکان در انگلیس به جریان افتاد.
 
...........................................................................
 
احضار وزیر خزانه داری واتیکان به دادگاه در ارتباط با اتهامات آزار جنسی

 
به گزارش کودک مدیا به نقل از یورونیوز،جرج پل، اسقف اعظم پیشین شهر سیدنی استرالیا روز جمعه برای دومین بار برای رسیدگی به اتهاماتی مبنی بر سوء استفاده جنسی در دادگاهی در شهر ملبورن حاضر می شود.
 
نخستین جلسه دادگاه وی در ماه ژوییه سال جاری برگزار شد. در صورت اثبات اتهام‌های آقای پل، دادگاه رسیدگی به جرایم وی در سال ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد.
 
اسقف اعظم پیشین سیدنی یکی از نزدیکان پاپ فرانچسکو است و با حکم پاپ به‌عنوان وزیر خزانه داری واتیکان فعالیت می کند. جرج پل ۷۶ ساله پیش از ترک رم به سوی استرالیا در آغاز تابستان گفته بود: «بی‌گناهم. این اتهامات بی اساس هستند.»
 
پلیس استرالیا بر اساس شواهد، پرونده‌ای مبنی بر آزار جنسی علیه او به دادگاه فرستاده است. با این حال اطلاعات بیشتری درباره شمار اتهامات و مشخصات شاکیان داده نشده است. بر اساس رسانه‌های استرالیا، یکی از شاکیان مادر دو فرزندی است که به گفته او اسقف اعظم پیشین سیدنی در دهه نود میلادی از دو کودک او سوء استفاده جنسی کرده است.
 
از دیگر اتهام‌های وی عدم رسیدگی به اتهاماتی علیه کلیسای کاتولیک استرالیا مبنی بر آزار جنسی کودکان در زمان فعالیت او بعنوان اسقف در آن کشور است.
 
پیش‌تر جرج پل اعتراف کرده بود که کلیسای کاتولیک در مدیریت کشیشان کودک‌آزار موفق نبوده است. در تازه‌ترین گزارش کمیسیون پادشاهی استرالیا اعلام کرد که تاکنون ۴۴۴۴ مورد گزارش از آزار جنسی کودکان به مقامهای کلیسای استرالیا تسلیم شده است.

 

شنبه 15 مهر 1396
بازدیدها 89
دیدگاه ها 0
امتیاز 3 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 6700
حوزه: جهان نما


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: