امروز چهارشنبه 22 آذر 1396  -  24 ربیع الاول 1439  -  13 دسامبر 2017

 


Print

مهدکودک‌های آذربایجان شرقی ستاره‌دار شدند/ افزایش ۱۰ درصدی شهریه مهدکودک‌ها

معاون امور اجتماعی بهزیستی آذربایجان‌شرقی با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی شهریه‌های مهدکودک‌ها نسبت به سال گذشته و ابلاغ آن به تمام مهدکودک‌ها،گفت: با توجه به طبقه‌بندی مهدکودک‌ها به صورت سه ستاره، دو ستاره، یک ستاره، تک ستاره مشروط و بدون ستاره، میزان شهریه نیز برای هر کدام متفاوت است.

به گزارش کودک مدیا به نقل از خبرگزاری فارس، فرگل صحاف اظهار داشت: در حال حاضر یک‌هزار مهدکودک در سراسرآذربایجان‌شرقی فعال بوده که به صورت  ۵۰۰ مهدکودک شهری و ۵۰۰ مهدکودک روستایی است.
 
وی با بیان اینکه ۴۵ هزار کودک در مهدکودک سطح استان ثبت‌نام کرده‌اند،گفت: ۱۵ هزار کودک در مهدکودک روستایی و ۳۰ هزار کودک در مهدکودک شهری حضور دارند.
 
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی شهریه‌های مهدکودک‌ها نسبت به سال گذشته و ابلاغ آن به تمام مهدکودک‌ها تصریح کرد: با توجه به طبقه‌بندی مهدکودک‌ها به صورت سه ستاره، دو ستاره، یک ستاره، تک ستاره مشروط و بدون ستاره، میزان شهریه نیز برای هر کدام متفاوت است.
 
وی اضافه کرد: شهریه مهدکودک‌ها با توجه به ستاره آنها که براساس کیفیت، فضای آموزشی و امکانات موجود اعطا شده نیز متغیر است و بین شهریه مهدکودک با ستاره با بدون ستاره و یا ستاره کم تفاوت وجود دارد.
 
صحاف با تاکید به اینکه تمام مدیران، موسس‌ها، مربیان و خدمه مهد کودک ملزم به گذراندن دوره ارتقای آموزش مدیران و مربیان مهدکودک هستند، ابراز کرد: طرح ارتقای آموزش مدیران و مربیان مهد کودک با همکاری دانشگاه جامع علمی -کاربردی تمام کادر اجرایی مهد کودک را ملزم به گذراندن این دوره می‌کند و هیچ مربی یا مدیری بدون گذراندن این دوره حق فعالیت در مهدهای کودک را نخواهد داشت.
 
وی افزود: در طول سال از نظر بازرسی بهداشتی، آموزشی و استحکام بنا برنامه نظارت بر مهد  کودک‌ها را داریم که به صورت کارشناسی بازدید مستمر صورت می‌گیرد.
 
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان خاطرنشان کرد: هر مهدکودک اشتغال برای پنج نفر در شهرها و دو نفر در روستاها را ایجاد می‌کند و در مجموع برای ۴ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است. 
سه شنبه 4 مهر 1396
بازدیدها 116
دیدگاه ها 0
امتیاز 0 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 6624


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: