امروز چهارشنبه 22 آذر 1396  -  24 ربیع الاول 1439  -  13 دسامبر 2017

 


Print

تدبیر آموزش و پرورش برای متقاضیان تاسیس «پیش دبستانی» که شرط سنی را ندارند

مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام اینکه برای تمام موسسان مهدهای کودک و پیش دبستانی‌های متقاضی دریافت مجوز، از سوی آموزش و پرورش مجوز صادر شده است گفت: برای موسسانی که شرط سنی لازم را نداشته باشند، مجوز موقت صادر خواهد شد.

رخساره فضلی در گفت‌وگو با سادس، درباره وضعیت پیش دبستانی‌های فاقد مجوز از آموزش و پرورش در سال تحصیلی جاری اظهار کرد: تمام موسسان مهدهای کودک که متقاضی دریافت مجوز از آموزش و پرورش بودند، مجوزهای خود را دریافت کردند.
 
وی افزود: تنها موارد خاص و استثنایی نظیر  عدم انطباق سن قانونی موسسان برای دریافت مجوز وجود دارد. سازمان بهزیستی به موسسان با 25 سال سن به بعد مجوز  تاسیس مهد می‌دهد، اما سن موسس در قانون آموزش و پرورش بیشتر از این و حدود ۳۰ سال سن است.
 
مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تمهیداتی برای فعالیت مدیران و موسسان مهدهای کودکی که می خواهند پیش دبستانی هم داشته باشند اما سنشان هنوز به سن تعیین شده در قانون آموزش و پرورش نرسیده، اندیشیده شده است اظهار کرد:  قرار شده برای این گروه از افراد مجوز موقت صادر شود، زیرا آنچه برای ما اهمیت دارد در درجه اول کودکان هستند و همین که این افراد مجوز از بهزیستی دارند، کفایت می کند و سازمان مدارس و مراکز غیردولتی برای آنها مجوز موقت صادر و هرسال بررسی و تمدید می‌کند تا در نهایت شرط سنی لازم را کسب و بتوانند مجوز دائم دریافت کنند.
 
فضلی با بیان اینکه مشکلات مربوط به پیش دبستانی‌های بدون مجوز کاهش قابل توجهی داشته است گفت: آن دسته از موسسانی که قبلا ثبت نام کرده بودند، مجوزهای لازم را دریافت کرده‌اند و برای ادامه راه هم با وزارت رفاه به توافقاتی رسیده‌ایم که در  آینده ابلاغ خواهد شد. قانون مدارس غیردولتی تکلیف پیش دبستانی‌ها را به روشنی تبیین کرده است. 
یکشنبه 2 مهر 1396
بازدیدها 110
دیدگاه ها 0
امتیاز 0 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 6600


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: