امروز چهارشنبه 1 آذر 1396  -  3 ربیع الاول 1439  -  22 نوامبر 2017

 


Print

25 نفر در آتش‌سوزی یک مدرسه در مالزی کشته شدند/تصاویر

در یک حادثه آتش‌سوزی در مدرسه‌ای در پایتخت مالزی دستکم 23 نوجوان 13 تا 17 سال و دو معلم جان خود را از دست دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مقامات کشور مالزی اعلام کردند که آتش‌سوزی در مدرسه‌ای در «کوالالامپور» پایتخت مالزی اوایل ساعات روز پنجشنبه به وقوع پیوست که در نتیجه آن دستکم 23 دانش‌آموز بین 13 تا 17 سال جان خود را از دست دادند.
 
بنا به گزارش سی ان ان، این آتش‌سوزی در یک مدرسه دینی به وقوع پیوسته‌است که علاوه بر 23 دانش آموز، دو نفر دیگر نیز جان باختند.
 
یکی از مسئولان آتش‌نشانی کوالالامپور درباره این حادثه گفت زمانیکه اورژانس و آتش‌نشانی به محل حادثه رسیدند، تقریباً 90 درصد ساختمان در میان شعله‌های آتش در حال سوختن بود.
 
وی ادامه داد، آتش‌نشان‌ها صدای فریادهایی را از داخل ساختمان شنیدند و اولین تیم آتش‌نشان‌ها موفق شدند که 5 دانش آموز را از طبقه پایین ساختمان مدرسه نجات بدهند.


 
شبکه الجزیره، آتش‌سوزی فوق را مرگبارترین آتش‌سوزی توصیف کرد که در چند دهه اخیر در مالزی به وقوع پیوسته است.
 
بنا به گفته اداره آتش‌نشانی مالزی، این آتش‌سوزی در دارالقرآن اتفاقیه در ساعت 05:40 صبح پنجشنبه به وقت محلی (21:40 روز چهارشنبه به وقت گرینویچ) به وقوع پیوسته است.
 
«خیرالدین درحمان» رئیس اداره آتش‌نشانی کوالالامپور به خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که مرگ 23 دانش‌آموز و دو معلم در این حادثه تأیید شده است.
 
گزارش‌ها حاکی از آن است که هفت نفر برای درمان جراحات به بیمارستان منتقل شده اند و 11 نفر دیگر نیز نجات یافتند.
 
رئیس پلیس کوالالامپور به خبرنگاران اعلام کرد که دانش آموزان پسر که در این حادثه جان خود را از دست دادند، احتمالاً بر اثر استشاق دود، دچار خفگی شده‌اند و از آنجایی که این دارالقرآن تنها یک ورودی داشته است، بسیاری از قربانیان در داخل ساختمان گرفتار شدند.
 
گزارش‌ها حاکی از آن است که آتش‌سوزی احتمالاً به واسطه اتصال برق به وقوع پیوسته است. 
  
پنجشنبه 23 شهريور 1396
بازدیدها 89
دیدگاه ها 0
امتیاز 0 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 6512
حوزه: جهان نما


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: