امروز چهارشنبه 1 آذر 1396  -  3 ربیع الاول 1439  -  22 نوامبر 2017

 


Print

فشار خون در بارداری باید چند باشد؟

به مادران توصیه می شود که حتماً قبل از باردار شدن فشار خون خود را تنظیم نمائید و مدام آنرا در پیش از بارداری و حین بارداری چک نمائید.

به گزارش کودک مدیا به نقل از نی نی بان،فشار خون بالا در طی دوران بارداری می تواند همراه با خطرات فراوانی برای مادر و جنین باشد.
 
ریسک ها و خطرات فشار خون بالای بارداری
 
فشار خون بالای مادر می تواند اثرات سوئی بر روی جنین داشته باشد. انواع بیماریهای کلیوی، قلبی و بروز سکته می تواند در اثر پرفشاری خون مادر اتفاق افتد.
 
عوارض پرفشاری خون بارداری بر سلامت جنین
 
از جمله عارضه های احتمالی که بر اثر پرفشاری خون مادر می تواند در جنین اتفاق افتد کم وزنی جنین در هنگام تولد است. از آن جائی که فشار خون بالا می تواند باعث کاهش جریان مواد مغذی به کودک از طریق جفت شود، کودک نمی تواند به مقدار کافی رشد نماید. از دیگر عارضه های محتمل بر اثر پرفشاری خون مادر می توان به زایمان زودتر از موعد اشاره کرد. اگر جفت نتواند مواد مغذی و اکسیژن کافی برای جنین فراهم نماید، امکان دارد پزشک دستور زایمان زودتر از موعد دهد. 
 
دکولمان جفت نیز از دیگر عوارض احتمال پرفشاری خون مادر است. دکولمان جفت یک مشکل پزشکی برای مادر است و زمانی رخ می دهد که جفت پیش از موقع از دیواره ی رحم جدا می شود.

امکان اتفاق افتادن زایمان سزارین نیز در صورت ابتلای مادر به پرفشاری خون بیشتر است. مسمومیت خونی بارداری نیز از دیگر عوارض احتمالی پرفشاری خون مادر در دوران بارداری است. به مادران توصیه می شود که حتماً قبل از باردار شدن فشار خون خود را تنظیم نمائید و مدام آنرا در پیش از بارداری و حین بارداری چک نمائید. 
پنجشنبه 23 شهريور 1396
بازدیدها 84
دیدگاه ها 0
امتیاز 0 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 6510


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: