امروز چهارشنبه 1 آذر 1396  -  3 ربیع الاول 1439  -  22 نوامبر 2017

 


Print

کودکان امروز خاطره‌ای از طبیعت ندارند

کارگردان سینما و تلویزیون ایران با تاکید بر این که در وضع فعلی آب کشور همه ما مقصریم گفت: مقصر کسی است که آپارتمان ۲۰ طبقه می‌سازد و به کودک من که دیگر چشمه و بوته تمشک نمی‌بیند توجه ندارد.

به گزارش کودک مدیا به نقل از خبرگزاری  مهر، مرضیه برومند در عکس‌نوشتی که در پویش «من صدای آب هستم» منتشر شده است با طرح این پرسش که مقصر وضع فعلی آب کیست گفت: من، شما، مسئولان، همه ما، مقصر همه ماییم از همه جناح‌های فکری مختلف، چپ، راست، میانه‌رو، مذهبی و غیرمذهبی.  این کارگردان سینما و تلویزیون ایران افزود: مقصر کسی است که آپارتمان ۲۰ طبقه‌ای می‌سازد به کودک من که دیگر چشمه و بوته تمشک نمی‌بیند و صدای جوی آب نمی‌شنود توجه نمی‌کند.  وی تصریح کرد: کودکان امروز دیگر خاطره‌ای از طبیعت ندارند.
 
بحران آب در کشور چندسالی است که به جزئی از مهمترین چالش‌های زیست محیطی تبدیل شده و از این رو توجه جریان های مردمی به این چالش مهم با رویکرد رسانه ای از سال گذشته آغاز شده است.
 
پویش مردمی «من صدای آب هستم» پس از تحقیقات و بررسی آسیب ها و معضلات پیش روی آب در کشور که به بحران کنونی منجر شده برآن شده تا با مشارکت اقشار مختلف مردم از طریق انتشار پیام در شبکه های اجتماعی، همت بلند مردم ایران را در این مسیر همراه سازد.
 
ازجمله چهره هایی که به این پویش پیوسته‌اند می‌توان به رضا کیانیان، میترا حجار، سیاوش صفاریان، علی صدری نیا،‌ حسین پاکدل، حسن فتحی، شبنم قلی‌خانی، مهدی چمران، احمد مسجدجامعی، مژده لواسانی، رضا یزدانی، فاطمه گودرزی، آتیلا پسیانی، رویا نونهالی، اکبر زنجانپور، لادن مستوفی، صدرا محقق، هدایت هاشمی، بهاره رهنما، فریبا نادری، حسن سلطانی، مرضیه برومند، کمند امیرسلیمانی، مصطفی رحماندوست و اقبال واحدی اشاره کرد. 
پنجشنبه 16 شهريور 1396
بازدیدها 109
دیدگاه ها 0
امتیاز 0 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 6449


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: