امروز چهارشنبه 1 آذر 1396  -  3 ربیع الاول 1439  -  22 نوامبر 2017

 


Print

عرضه مجموعه شش جلدی «وَگی ورجه» برای مخاطبان کودک/ماجراهای «تانتانا» منتشر می‌شود

عرضه مجموعه شش جلدی «وَگی ورجه» برای مخاطبان کودک/ماجراهای «تانتانا» منتشر می‌شود

عرضه مجموعه شش جلدی «وَگی ورجه» برای مخاطبان کودک
 
مجموعه «وَگی ورجه» نوشته جاناتان لاندن و سروده ناصر کشاورز و با تصویرگری فرانک رمکیه‌ویچ، از سوی نشر افق و در مجموعه کتاب‌های فندق آن، منتشر شد.


به گزارش خبرنگار مهر، پشت جلد هر یک از کتاب‌های این مجموعه آمده است: وَگی ورجه وروجک و بامزه به کوچولوها نشان می‌دهد که مشکل برای همه است و حتی قورباغه‌ها هم در زندگی‌شان مشکلاتی دارند! مثلا در این داستان لباس پوشیدن و مدرسه رفتن و آرام نشستن توی کلاس برای ورگی کار خیلی خیلی سختی است اما بالاخره هر کار سختی خوبی‌هایی هم دارد!
 
جاناتان لاندن، شاعر و نویسنده آمریکایی، تا حالا بیش از ۱۰۰ کتاب برای کودکان نوشته است. او وقتی برای دو پسر کوچکش قصه می‌گفت، فهمید که عاشق نوشتن برای بچه‌هاست.
 
ناصر کشاورز این بار هم مثل مجموعه «می‌می‌نی» با شعرهای شاد و دوست‌داشتنی کوچولوها - و البته بزرگ‌ترها - را عاشق کتاب‌خواندن می‌کند.
 
جلد اول این مجموعه «وَگی ورجه باهوشه می‌دونه چی‌بپوشه» نام دارد. پشت جلد این کتاب آمده است:
 
باز چی یادت رفته وَگی؟
 
لباش پوشیدن در یک روز برفی اصلا کار راحتی نیست؛ مخصوصا برای بچه قورباغه‌ها! وای، چقدر لباس! زیرپوش، گرمکن و بلوز و شلوار و جوراب و کت و کلاه و شال‌گردن و دستکش... اول کدام را بپوشد؟ جوراب یا شلوار؟ دستکش یا شال‌گردن؟
 
نام جلد دوم این مجموعه نیز «وَگی تو رخت‌خوابه دوست‌ نداره بخوابه» است. پشت جلد این کتاب هم اینگونه می‌خوانیم:
 
وَگی‌ جون، وقت لالاست!
 
اما خوابیدن اصلا به همین راحتی‌ها نیست؛ مخصوصا برای بچه قورباغه‌ها! وگی هم مثل همه بچه قورباغه‌ها دوست ندارد بخوابد. چون اول باید حمام کند و بعد لباس خواب بپوشد و مسواک بزند. بعدش تازه یادش می‌افتد که خیلی گرسنه است.
 
«وَگی دکتر نمیره هِی بهونه می‌گیره» عنوان جلد سوم مجموعه «وگی‌ ورجه» است. در نوشته پشت جلد این کتاب هم آمده است:
 
وَگی جون، آماده شو!
 
اما دکتر رفتن اصلا به همین راحتی‌ها نیست؛ مخصوصا برای بچه‌قورباغه‌ها! وگی هم مثل همه بچه قورباغه‌ها دوست ندارد دکتر برود. چون می‌ترسد دکتر بهش آمپول بزند. تازه توی مطب دکتر خیلی حوصله‌اش سر می‌رود.
 
جلد چهارم این مجموعه «وَگی همبازی می‌خواد خواهرش دنیا می‌آد» نام دارد. در پشت جلد این کتاب می‌خوانیم:
 
وگی، این خواهرته!
 
بازی کردن با یک نی‌نی کوچولو کار راحتی نیست؛ مخصوصا برای بچه قورباغه‌ها! وگی هم مثل خیلی از بچه قورباغه‌ها دوست دارد خواهرش زودتر بزرگ‌ شود و با او حرف بزند و بازی کند؛ اما انگار این نی‌نی فقط بلد است گریه کند.
 
عنوان جلد پنجم «وَگی یک‌شب که خوابید توی خوا دوچرخه دید» است. پشت جلد این کتاب آمده است:
 
وگی بپر روی زین!
 
اما دوچرخه‌سواری خیلی هم کار راحتی نیست؛ مخصوصا برای بچه قورباغه‌ها! وگی هم مثل بچه قورباغه‌ها دوست دارد زودتر دوچرخه‌سواری یاد بگیرد. ولی خوب بلد نیست ترمز بگیرد و هی کج‌وکوله می‌شود و تازه دوچرخه‌اش بوق هم ندارد...
 
جلد ششم مجموعه یادشده «وگی می‌ره مدرسه خیلی هم کم‌حواسه» نام دارد. پشت جلد کتاب می‌خوانیم:
 
وگی‌ جون، دیرت نشه!
 
بیدار شدن از خواب، آن‌هم صبح‌ زود، کار راحتی نیست؛ مخصوصا برای بچه قورباغه‌ها! وگی هم مثل همه بچه قورباغه‌ها دوست دارد زودتر برود مدرسه. اما هم می‌ترسد و هم هیجان دارد. تازه پشت میز هم نمی‌تواند بنشید و هی بالا و پایین می‌پرد...
 
هر یک از کتاب‌های مجموعه «وَگی ورجه» در ۲۸ صفحه، شمارگان ۳۰۰۰ نسخه و با قیمت ۶۰۰۰ تومان منتشر و روانه کتابفروشی‌ها شده‌ است.
 
منبع:خبرگزاری مهر_کمال صادقی
 
.......................................................................

ماجراهای «تانتانا» منتشر می‌شود
 
مجموعه کتاب‌های «ماجراهای تانتانا» به قلم سولماز خواجه‌وند راهی بازار کتاب کودک می‌شود.


به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی کتاب های نردبان؛ تانتانا شخصیت اول مجموعه داستانی است که با هدف هشدار و آشنایی کودکان با محیط زیست شکل گرفته است. در این مجموعه داستانی نکاتی در مورد محیط زیست و موضوعات پیرامون آن به مخاطب ارائه می شود.
 
سولماز خواجه وند می گوید: «البته تمام تلاش من بر این بود تا نکات آموزشی در لایه های زیرین داستان اتفاق بیفتد و مخاطب با کتابی آموزشی رو به رو نشود و فکر می کنم در این راه موفق عمل کرده ام.»
 
«تانتانا و گیگالاگالا بوم بوم»، «تانتانا و غول کتاب جادو»، «تانتانا و آقای هپو»، «تانتانا و تلپ تلپ تلپ»، «تانتانا و کارخانه راه و جاده سازی»، «تانتانا و تو نمی دانی های آقای خروش»، «تانتانا و پسر و پسر»، «تانتانا و کلاه ترترو» نام عنوان های این مجموعه است که مهشید راقمی تصویرگری آن را بر عهده داشته است.
 
خواجه وند در توضیح موفقیت های این مجموعه گفت: «ماجراهای تانتانا» در بخش داستان توانست رتبه اول جشنواره سپیدار سال 1395 را کسب کند و تصویرسازی های آن هم به کاتالوگ بین المللی جشنواره شارجه سال 2016 راه یافته است. همچنین این تصاویر در سال 2015 در جشنواره بین المللی اینترنتی کانادا پذیرفته شد.
 
گفتنی است که این شخصیت داستانی در دل کارگروه هایی با هدف تولید کتاب های محیط زیستی خلق شده است: «انتشارات فنی ایران چند سال قبل و با دغدغه محیط زیستی از تعدادی نویسنده دعوت به همکاری کرد. تصمیم انتشارات بر چاپ تعدادی کتاب با توجه به مضامین مرتبط با محیط زیست بود. موضوعاتی مثل استفاده بهینه از منابع طبیعی، جلوگیری از هدررفت آب، حفاظت از گونه های در حال انقراض گیاهی و جانوری، آشنایی مخاطب با مسائل محیط زیستی، شناخت اقليم ها و محيط زيست ايران، زندگی مردم بومی در کنار زیستگاه ها و...مطرح شد. در این میان من به برخی موضوعات علاقه مند شدم و تلاش کردم تا داستان هایی با این موضوع ها بنویسم. این جمع نویسندگان به دبیری نوید سیدعلی اکبر گرد هم آمدند و با همفکری اعضا و راهنمایی های ایشان جلو رفت و شخصیت های داستانی زیادی در آن جلسات شکل گرفت و پرورش یافت.»
 
لازم به ذکر است؛ مخاطبان کتاب های تانتانا گروه سنی پیش از دبستان و دبستان هستند.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 
 
 
 
سه شنبه 14 شهريور 1396
بازدیدها 107
دیدگاه ها 0
امتیاز 0 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 6422


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: