امروز چهارشنبه 1 آذر 1396  -  3 ربیع الاول 1439  -  22 نوامبر 2017

 


Print

روزهای سخت کودکان مسلمان میانمار

ایندیپندنت: تعدادی کودک در میانمار زنده به آتش کشیده شدند/ردپای رژیم کودک کش در کشتار مسلمانان روهینگیا/تلخ‌ترین عکس از نسل‌کشی در میانمار

ایندیپندنت: تعدادی کودک در میانمار زنده به آتش کشیده شدند
 
روزنامه ایندیپندنت با اشاره به نسل کشی مسلمانان در میانمار گزارش داد که نظامیان و شبه نظامیان این کشور تعدادی را زنده سوزانده و یا سر آنها را از بدن جدا کرده‌اند.
 
این روزنامه در گزارشی درباره نسل کشی مسلمانان در میانمار به دست نیروهای نظامی میانمار و بودائی های تندرو نوشت: براساس اظهارات شاهدان عینی، کودکان روهینگیا توسط نیروهای نظامی و شبه نظامی در میانمار سرشان بریده شده و تعدادی نیز به صورت زنده سوزانده شده‌اند.
 
براساس این گزارش، آنها معتقدند که نظامیان و شبه نظامیان میانماری مرتکب نسل کشی علیه مسلمانان و یا قتل عام شده‌اند.
 
طی یک هفته گذشته بیش از ۶۰ هزار نفر از روهینگیا به دلیل درگیری ها به سمت مرز بنگلادش فرار کرده‌ و آواره هستند. این درحالیست که دولت بنگلادش نیز مرزها را بسته و می گوید که ظرفیت میزبانی از این تعداد پناهجو را ندارد.
 
«بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس نیز روز گذشته طی پیامی به رهبر میانمار خواستار پایان خشونت ها شد و گفت که رفتار ظالمانه با مسلمانان روهینگیا لکه ننگی برای میانمار محسوب می‌شود.
 
وی از دولت این کشور و همچنین «آنگ سان سوچی» برنده جایزه صلح نوبل خواست که در این زمینه وارد عمل شوند.
 
«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه نیز پیش از این با نسل کشی خواندن اقدامات میانمار گفته بود که عده ای چشمان خود را بر روی کشتار مسلمانان در میانمار بسته اند.
 
«رنتو مارسودی» وزیر خارجه اندونزی برای گفتگو با مقامات میانمار به این کشور سفر کرده تا از دولت میانمار بخواهد خشونت ها علیه مسلمانان را متوقف کنند.
 
دولت میانمار مدعی است که ۴۰۰ نفر از نیروهای نظامی نیز کشته شده‌اند اما افرادی که در حال فرار بودند از خشونت وحشتناک سربازان ارتش میانمار و دیگر گروههای شبه نظامی سخن می‌گویند.
 
«عبدالرحمن» ۴۱ ساله به یک موسسه خیریه که آنجا خدمات ارائه می‌دهد گفته که من از یک حمله ۵ ساعته به روستای «چوت پیین» زنده ماندم و فرار کردم.
 
وی افزود: یک گروه از مردان روهینگیا را در یک کلبه چوبی جمع کرده و سپس آتش زدند. برادرم در میان آنها بود و کشته شد.
 
وی همچنین گفت: دیگر اعضای خانواده‌ام را در زمینهای اطراف پیدا کردم. روی بدنشان جای گلوله و بریدگی بود. دوتا از برادر زاده هام بدون سر بودند.
 
تصاویر ماهواره‌ای که دیده بان حقوق بشر منتشر کرده نشان می دهد که تنها در یک روستا ۷۰۰ خانه به آتش کشیده شده و به خاکستر تبدیل شده است.
 
دیده بان حقوق بشر می گوید که نیاز است ناظران مستقل به صورت حضوری در منطقه حضور یابند چرا که معتقد است سطح تخریب احتمالا بیش از آن چیزی است که در تصاویر ماهواره ای دیده می‌شود.
 
مسلمانان روهینگیا که جمعیتی یک میلیون نفری را در میانمار تشکیل میدهند در ایالت «راخین» در غرب میانمار زندگی می کنند. این قوم از هیچ یک از حقوق شهروندی میانمار برخوردار نیستند چرا که میانمار آنها را شهروند این کشور محسوب نمی کند و معتقد است که آنها باید به بنگلادش بازگردانده شوند.

منبع:رکنا
........................................................................
 
ردپای رژیم کودک کش در کشتار مسلمانان روهینگیا
 
 ژنرال «مین آنگ هلانگ» یکی از سران دولت نظامی میانمار سپتامبر ۲۰۱۵ در سفری ویژه به فلسطین اشغالی برای خرید سلاح، با تولید کنندگان تجهیزات نظامی این کشور دیدار کرد.
 
 به گزارش فانوس، روزنامه اسرائیلی هاآرتص نوشت: خشونت های میانمار علیه اقلیت مسلمان روهینگیا در این کشور تشدید شده است. اطلاعات سازمان ملل نشان می دهد حدود ۶۰ هزار نفر از اعضای این گروه اقلیت به سبب خشونت فزاینده و آتش زدن روستاها، اخیرا از ایالت «راخین» میانمار فرار کرده اند.
 
 در ادامه این گزارش آمده است: این ها اطلاعاتی است که تصاویر ماهواره ای آنها را تایید می کند، اما هیچکدام از این موارد موجب تغییر سیاست وزارت جنگ اسرائیل نشده است تا از فروش سلاح به میانمار خودداری کند.
 
اجساد ۲۶ آواره از جمله دوازده کودک روز پنجشنبه از رودخانه ای که در طول مرز بین میانمار و بنگلادش جریان دارد پیدا شد.
 
این روزنامه در ادامه گفت: با وجود آنچه تاکنون از گزارش های نماینده سازمان ملل در میانمار مشخص شده است و گزارش محققان دانشگاه هاروارد که می گویند ارتکاب جنایات ادامه دارد، دولت اسرائیل بر عرضه سلاح به حکومت نظامیان میانمار اصرار دارد.
 
 هاآرتص افزود: ژنرال «مین آنگ هلانگ» یکی از سران دولت نظامی میانمار سپتامبر ۲۰۱۵ در سفری ویژه به اسرائیل برای خرید سلاح، با تولید کنندگان تجهیزات نظامی این کشور  دیدار کرد. اعضای هیئت همراه وی با «رووین ریولین» رئیس اسرائیل و نیز مقامات نظامی از جمله رئیس ستاد ارتش اسرائیل دیدار کردند. هیئت میانماری همچنین از پایگاههای نظامی این کشور بازدید و با پیمانکاران نظامی دیدار کردند.
 
«میشل بن باروخ» رئیس اداره بین المللی همکاری نظامی وزارت جنگ اسرائیل نیز تابستان سال ۲۰۱۵ به میانمار سفر کرد. مقامات حکومت نظامی میانمار فاش کردند در زمان این سفر که در رسانه ها زیاد پوشش داده نشد، از اسرائیل قایق های گشتی خریداری کردند و صحبت هایی نیز در مورد خرید قایق های بیشتر انجام شد.
 
منبع:خبرگزاری مهر
 
........................................................................
 
تلخ‌ترین عکس از نسل‌کشی در میانمار

 
سه شنبه 14 شهريور 1396
بازدیدها 113
دیدگاه ها 0
امتیاز 0 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 6421
حوزه: جهان نما


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: