امروز دوشنبه 1 آبان 1396  -  2 صفر 1439  -  23 اکتبر 2017

 


Print

کلاس‌های من درآوردی گران کودک شما را خلاق نمی‌کند

والدین عزیز! خود را تغییر دهید. در افکارتان تحول و آگاهی ایجاد کنید. قرار نیست نداشته‌های دوران خود را کورکورانه به سان کلبه شکلاتی توی جنگل قصه‌ها به خورد بچه‌هایتان بدهید.

به گزارش کودک مدیا،روزنامه ایران نوشت:در کشوری نظیر ژاپن وقتی وسیله‌ای را گم کنید نباید نگران پیدا کردنش باشید! می‌پرسید چرا؟ چون آنها از همان کودکی با برنامه‌ها و شیوه‌های مناسب در رابطه با احساس تعهد و مسئولیت نسبت به اموال دیگران آموزش می‌بینند.

دو واژه کلیدی در این جمله به چشم می‌خورد: آموزش و کودکی. براستی ما تا چه اندازه برنامه‌های آموزشی کشور را جهت حضور بچه‌ها به‌عنوان یک شهروند طراحی و تدوین کرده‌ایم؟در تمام دوران تجربه‌ام دانش‌آموزانی را می‌بینم که نسبت به اموال مدرسه و دوستانشان بی‌اهمیتند.
 
 ما چه قدر در برنامه‌های درسی تئوری محور هستیم و چرا در برنامه‌های آموزشی‌مان راه و روش زندگی را به بچه‌ها یاد نمی‌دهیم؟ راستی جایگاه خانواده کجاست؟ البته که خانواده خود قربانی همین نوع آموزش است و آن را نسل به نسل منتقل می‌کند. آیا وقت آن فرا نرسیده که با آگاهی از واژه‌های ویترینی و تجاری کاری که گویی مأموریتشان اتلاف وقت و هزینه است فاصله بگیریم؟ چرا راه دور برویم امان از خلاقیتی که این روزها باب شده پدرو مادرها به‌دنبال خلاقیت فرزندانشان هستند!! اما سپربلای بچه‌ها در گرفتاری‌های روزمره می‌شوند، آنها را کشان کشان به کلاس‌های عجیب و من درآوردی خلاقیت می‌برند اما در لمس تجربه‌های زندگی نمی‌خواهند آب در دلشان تکان بخورد و چیزی واقعی و نه آکواریومی و تحریف شده را لمس کنند.
 
 والدین عزیز! خود را تغییر دهید. در افکارتان تحول و آگاهی ایجاد کنید. قرار نیست نداشته‌های دوران خود را کورکورانه به سان کلبه شکلاتی توی جنگل قصه‌ها به خورد بچه‌هایتان بدهید.

پدر و مادر عزیز! خلاقیت زمانی در دلبند شما پرورش می‌یابد که نحوه مقابله با چالش‌ها را بیاموزد و سؤال اینجاست شما پدرو مادر امروز تا چه اندازه این فرصت را به او داده‌اید؟ اصلاً به او به‌عنوان یک فرد مستقل که فقط از طریق شما پا به جهان هستی گذاشته و تجربیات درونی خودش را خواهد داشت باور دارید؟ آیا می‌خواهید همچنان چشم و گوش و دست و پای او باشید و بیهوده او را اسیر کلاس‌های تجاری کنید یا در صحنه زندگی فرصت کسب این توانایی را برایش مهیا سازید؟؟!!!
 
مرضیه توانا،معلم کارآفرینی،پیش دبستانی
 

یکشنبه 22 مرداد 1396
بازدیدها 77
دیدگاه ها 0
امتیاز 0 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 6208


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: