امروز دوشنبه 1 آبان 1396  -  2 صفر 1439  -  23 اکتبر 2017

 


Print

افتتاح دهمین اتاق مادر و کودک در مترو تهران/تصاویر

دهمین اتاق مادر و کودک مترو تهران با نام «حضرت نرجس خاتون» صبح امروز در "ایوان انتظار" میدان ولیعصر (ع) افتتاح شد.

به گزارش عصر ایران به نقل از روابط عمومی مترو تهران، آیین بازگشایی دهمین اتاق مادر و کودک صبح امروز با حضور دکتر احمدی بافنده مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران، عظیم بابایی شهردار منطقه ۶ و فهمیه فیروزفر رئیس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران در ایوان انتظار برگزار شد.
دکتر احمدی بافنده در این مراسم گفت: ایوان انتظار محل گذر بسیاری از مادران شاغل و دارای کودک خردسال است که به منظور تامین رفاه این بانوان دهمین اتاق مادر و کودک مترو تهران در اين مکان افتتاح و به نام مادر امام زمان (عج)، نرجس خاتون نامگذاری شد.
 
وی با بیان اینکه در نظر داریم اتاق مادر و کودک را در تمام ایستگاه‌های پرتردد راه‌اندازی کنیم تصریح کرد: در این اتاق وسایل مختلفی همچون امكان شستشو و نظافت کودکان، گرم کردن شیر و غذای کودکان و همچنین محل خواب و استراحت کودکان در نظر گرفته شده است و مادرانی که از این میدان پرتردد عبور می‌کنند، می‌توانند از خدمات این اتاق بهره ببرند.
 
مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه با بيان اينكه بازديد كنندگان خارجي مترو تهران هم از وجود اتاق هاي مادر و كودك در ايستگاه هاي مترو ابراز شگفتي كرده اند افزود: وجود اين امكانات رفاهي براي نمايندگان UITP(اتحادیه بین‌المللی حمل‌ و نقل عمومی) هم جالب بود و آنها اعلام كردند كه اكنون بسياري از كشورهاي پيشرفته جهان در سيستم حمل و نقل خود توجهي به اين موضوع نداشته اند و اين درحالي است كه ما در راستاي اجراي مصوبه شهر دوستدار كودك ؛ از سال 87 ساخت اين اتاق ها را در اولويت برنامه هاي شركت بهره برداري مترو قرار داديم.
 
دكتر احمدي بافنده در ادامه با اشاره به پیشنهاد احداث مهد کودک در ایستگاه‌های مترو گفت: احداث مهد کودک در مترو از طرف بهزیستی مورد تایید قرار نگرفت اما ما آمادگی این را داریم برای کمک به مادران در ورودی ایستگاه‌های پرتردد مهد کودک ایجاد کنیم تا خانم‌ها راحت‌تر به مهد کودک دسترسی داشته باشند.
 
پیش از این ایستگاه‌های امام خمینی، تهرانپارس، تئاتر شهر، پايانه جنوب، صادقیه، عبدل آباد، بهارستان، تجریش و شهرآفتاب به اتاق‌های مادر و کودک مجهز شده بودند 
یکشنبه 8 مرداد 1396
بازدیدها 120
دیدگاه ها 0
امتیاز 0 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 6086
حوزه: گوناگون


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: