امروز سه شنبه 21 آذر 1396  -  23 ربیع الاول 1439  -  12 دسامبر 2017

 


Print

آمار بهزیستی از طلاق در شمال تهران و کودکان کار

رییس سازمان بهزیستی گفت:در شمال تهران به ازای هر دو ازدواج یک طلاق داریم اما در جنوب تهران از هر ٣ ازدواج، یکی منجر به طلاق می‌شود و در یک استان کم برخوردار هم به ازای هر ٦ ازدواج، یک طلاق داریم. پدیده‌های مددجویان ما چند وجهی است و نیازمند کار تخصصی است.

انوشیروان محسنی بندپی با تاكيد بر لزوم ارايه آموزش‌هاي آگاه‌سازي كودكان با هدف حساس‌سازي آنها نسبت به عوامل خطر و از جمله آزارهاي جنسي، در تشريح آماري از ساماندهي كودكان كار و خيابان شهر تهران توسط سازمان بهزيستي كشور طي ماه‌هاي آبان و آذر سال ٩٥ گفت: «از مجموع ٢ هزار و ٨٣٥ كودك، ٧٧ درصد پسر و ٢٣ درصد دختر هستند، ١٩ درصد ايراني، ٦٥ درصد افغان، ١٦ درصد پاكستاني بوده و به تازگي با چند مورد كودك عراقي هم مواجه شده‌ايم. ميانگين سني كودكان ساماندهي شده، ٦ تا ١٦ ساله است و ٨٥ درصد آنها اهل استان‌هاي ديگر بودند.
در حال رايزني با قوه قضاييه هستيم كه اگر يك كودك كار، سه بار توسط نيروهاي بهزيستي پذيرش شد، حضانت كودك از خانواده سلب شده و در مراكز بهزيستي نگهداري شود كه البته كودكان اتباع غيرايراني مشمول اين رايزني و الزام نخواهند بود.»
 
 
به گزارش اعتماد به گفته بندپي، در حال حاضر ٥٢٠ هزار خانوار، ثبت نامي‌هاي سال ٩٥ سازمان بهزيستي كشور براي دريافت مستمري هستند و افزايش ٤/٣ درصدي مستمري، در سال ٩٦ شامل پشت نوبتي‌هاي مستمري (حتي به شرط پذيرش در سازمان و برخورداري از دريافت مستمري) نمي‌شود و اين گروه، از سال ٩٧ مستمري افزايش يافته طبق قانون برنامه ششم توسعه را دريافت خواهند كرد.


 
دوشنبه 26 تير 1396
بازدیدها 178
دیدگاه ها 0
امتیاز 0 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 5976
حوزه: اجتماعی


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: