امروز دوشنبه 1 آبان 1396  -  2 صفر 1439  -  23 اکتبر 2017

 


Print

سرباز شیعه جانش را برای کودک اهل‌سنت فدا کرد/آمار یونیسف از قربانیان کودک عراقی در ۲۰۱۷

کودک سنی‌مذهب که سرباز شیعه عراقی در راه نجات وی جانش را از دست داده به موضوع خبری رسانه‌های بغداد تبدیل شده است.

سرباز شیعه جانش را برای کودک اهل‌سنت فدا کرد

به گزارش کودک مدیا به نقل از خبرگزاری تسنیم، شبکه خبری nrt گزارش داد که سرباز فداکار شیعه عراقی، جان خود را در راه نجات کودکی سنی‌مذهب از دست داده است.
 
این کودک که تاکنون سن و نام پدر و مادرش مشخص نیست و حتی کسی نمی‌داند که نام خود وی چیست اهل محله «فاروق» بخش قدیمی موصل بوده که محله‌ای سنی‌مذهب است.
 
طبق گزارش رسانه‌ها، اعضای خانواده این کودک نگون‌بخت عراقی در روزهای سخت نبرد علیه داعش از سوی نیروهای مسلح عراقی، در تلاش برای رهایی از ظلم و ستم داعشیون قصد فرار داشته‌اند که از سوی تک‌تیرانداز داعش مورد اصابت قرار گرفته و کشته می‌شوند و تنها این کودک زنده می‌ماند.


 
به‌دنبال این حادثه سرباز عراقی که زنده بودن این کودک را احساس می‌کند برای نجات وی اقدام می‌کند که در همین حین توسط تروریست داعشی به شهادت می‌رسد، اما سربازان عراقی تروریست داعشی را به هلاکت می‌رسانند.
 
در همین راستا و برای پاسداشت خون «علی» سرباز شیعه عراقی که جان خود را در راه نجات این کودک از دست داد، اسم کودک عراقی نیز «علی» گذاشته شده است.
 
فداکاری و شهادت این سرباز شیعه عراقی در حالی نقل رسانه‌ها می‌شود که دشمنان ملت عراق بارها نیروهای شیعه‌مذهب این کشور را به خشونت در مناطق سنی‌مذهب متهم کرده‌اند. از سوی دیگر مراجع و علمای عراق همواره بر وحدت شیعه و سنی برای حفظ تمامیت ارضی عراق و مقابله با داعش تأکید کرده‌اند.
 
یونیسف اعلام کرد، طی شش ماه نخست سال جاری میلادی بیش از ۵۰۰ کودک در جریان درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و گروه تروریستی داعش در عراق کشته و یا زخمی شده‌اند.
 
......................................................................................

 
آمار یونیسف از قربانیان کودک عراقی در ۲۰۱۷
 
به گزارش ایسنا به نقل از سایت النشرة، مولد ورفة، رئیس عملیات میدانی صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) در اربیل با اشاره به کشته و زخمی شدن ۵۰۶ کودک در جریان عملیات‌های نظامی شش ماه نخست سال ۲۰۱۷ میان نیروهای عراقی و داعش، در جمع خبرنگاران گفت: یونیسف با همکاری دولت عراق در راستای دسترسی به مکان‌های بازداشتی که ممکن است داعش در آنجا کودکان را به خدمت خود درآورده باشد، تلاش می‌کند، ما مدافع حقوق تمامی کودکان هستیم.
 
ورفة با اشاره به اینکه بسیاری از کودکان عراقی به دلیل جنگ از خانواده‌هایشان جدا شده‌اند، گفت: یونیسف در راستای بازگرداندن آنها به خانواده‌هایشان تلاش می‌کند.
 
وی افزود: کودکان قربانیان اصلی جنگ در موصل هستند، بسیاری از آنها از خانواده‌هایشان جدا شده‌اند، ۴۳۰۰ کودک به نزد خانواده‌هایشان بازگردانده شده‌اند و امروز بیش از ۱۰۰۰ کودک هنوز تحت حمایت ما جهت بازگرداندن آنها به خانواده‌هایشان هستند، بسیاری از این کودکان دو سال از زندگی خود را در دوره داعش گذرانده‌اند و چیزی جز جنگ ندیده‌اند.
 
حیدر العبادی، نخست وزیر عراق روز دوشنبه (دهم ژوئیه جاری) آزادی کامل شهر موصل را پس از حدود هشت ماه عملیات نیروهای این کشور در موصل و اطراف آن اعلام کرد. 
شنبه 24 تير 1396
بازدیدها 136
دیدگاه ها 0
امتیاز 0 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 5962
حوزه: جهان نما


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: