امروز دوشنبه 1 آبان 1396  -  2 صفر 1439  -  23 اکتبر 2017

 


Print

خالق «سیاساکتی»: داوری جشنواره فیلم کودک را باید به داوران حرفه‌ای سپرد

بهرام عظیمی گفت: علی‌رغم تأثیرگذاری حضور کودکان در بخش داوری جشنواره، قضاوت آثار را نباید به آن‌ها سپرد.

به گزارش کودک مدیا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،بهرام عظيمي کارگردان انيميشن در خصوص جشنواره فيلم کودک و رويکرد آثار ارائه شده گفت: در اين جشنواره آثار کوتاه و بلند خيلي خوبي را ديدم که مي‌تواند فتح بابي در اين حوزه باشد. البته نبايد فراموش کنيم انيميشن سازانمان در بخش کوتاه پرقدرت تر از بخش بلند ظاهر مي‌شوند. من خود داور بخش انيميشن هستم.
 
وي افزود: کارگردانان ما انگيزه کار کردن در حوزه انيميشن را ندارند و يا آنکه دانش کافي براي انجام آن ندارند و نمي‌توانند به درستي به آن بپردازند. اما بايد براي افزايش کيفيت اين حوزه، آثار خارجي را ببينند و از آن الگو بگيرند. ما با سرمايه‌گذاري و صبر شاهد توليدات خوبي در اين عرصه خواهيم بود. استقبال خوبي از اين جشنواره به عمل آمده و جمعيت زيادي حضور يافته‌اند. فيلم انيميشن «رهايي از بهشت» کار خوبي بود که جوايز بسياري از جشنواره‌هاي خارجي کسب کرده و در اين جشنواره توانست به خوبي ديده شود.
 
وي در خصوص داوران کودک جشنواره اظهار داشت : در حوزه داوري ما هر سال داور کودک داريم اما به نظر مي‌رسد اين داوران به دليل سن کم‌شان کشش ديدن اين همه فيلم را نداشته باشند و نتوانند رأي درستي بابت فيلم‌هاي جشنواره اعلام کنند. به نظر من داوري آثار بايد بر عهده داوران حرفه‌اي قرار بگيرد.
 
وي ادامه داد: در برخي داوري‌ها، مخاطبان کودک کارهاي بسيار ضعيفي را ديده و انتخاب کرده‌اند که به نظر بايد اين فيلم‌ها حرفه‌اي‌تر مورد ارزيابي قرار بگيرند. کودکان بهتر است در کنار خانواده خود به تماشاي فيلم بنشينند تا عکس‌العمل آن‌ها را شاهد باشند. اين نوع تماشاي فيلم باعث مي‌شود تا رفتار بزرگ‌ترها بر روي نگرش بچه‌ها تأثير بگذارد و آن‌ها را در راستاي انتخاب‌هايشان راهنمايي کند. 
چهارشنبه 14 تير 1396
بازدیدها 156
دیدگاه ها 0
امتیاز 0 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 5863


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: