امروز چهارشنبه 22 آذر 1396  -  24 ربیع الاول 1439  -  13 دسامبر 2017

 


Print

۱۸ هزار کودک در طرح محسنین فاقد حامی هستند

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با بیان اینکه ۲۴ هزار نفر در طرح محسنین شناسنامه دارند گفت: تاکنون برای ۶ هزار کودک طرح محسنین حامی جذب و ۱۸ هزار نفر فاقد حامی هستند.

به گزارش کودک مدیا محسن مسعودیان، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) گفت: در ایام ماه مبارک رمضان چند برنامه محوری از سوی این اداره با همکاری خیران در حال برگزاری است که این برنامه‌ها در شب‌های قدر به اوج خود می‌رسد.
 
وی افزود: در لیالی پرفضیلت قدر پایگاه‌های متعددی در اماکن پرتردد مانند اطراف حرم مطهر رضوی، مساجد، تکایا و بقاع متبرکه استان برای طرح اکرام ایتام دایر شده است تا علاقه‌مندان با شرکت در این طرح با یتیم‌نوازی خود به ندای حضرت علی(ع) لبیک گویند.
 
مسعودیان با اشاره به اینکه طرح اکرام ایتام مورد توجه بوده اظهار کرد: خوشبختانه فرزندان ایتام مورد توجه و تفقد خیّران هستند، اما در طرح محسنین حامی کمتر جذب شده است.
 
وی در توضیح طرح محسنین گفت: این طرح که برای کودکان بد سرپرست و یا آن‌ دسته که سرپرست‌شان به دلایل مختلف زمین‌گیر شده و توانایی تأمین هزینه‌های آنان را ندارند، در حال اجرا است.
 
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره)خراسان رضوی ضمن ابراز امیدواری نسبت به توجه خیّران در طرح محسنین تأکید کرد و گفت: ۲۴ هزار کودک در طرح محسنین کمیته امداد، دارای شناسنامه بوده که از این تعداد ۱۸ هزار نفر فاقد حامی هستند.
 
وی در ادامه به طرح مفتاح‌الجنه اشاره کرد و افزود: در این طرح مسئولان استان برای بازدید و دلجویی از خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) دعوت شده تا ضمن زنده شدن روحیه امدادگری و آشنایی این بزرگواران از وضعیت و مشکلات این قشر از جامعه، این افراد مور تفقد قرار گیرند.
 
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی اظهار کرد: طرح اطعام نیز در این ایام به اوج خود رسیده و خوشبختانه از سوی خیّران استقبال شده است.
 
وی ادامه داد: توزیع غذای گرم و همچنین سبد غذایی از ابتدای ماه مبارک رمضان از سوی این اداره با کمک خیّران در حال انجام است که این اقدام در لیالی قدر در سطح گسترده‌تری صورت می‌گیرد. 
پنجشنبه 25 خرداد 1396
بازدیدها 269
دیدگاه ها 0
امتیاز 1 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 5717
حوزه: اجتماعی


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: