امروز چهارشنبه 22 آذر 1396  -  24 ربیع الاول 1439  -  13 دسامبر 2017

 


Print

نظارت بر کودکان با مچ بند هوشمند

یک شرکت دستگاه هوشمندی ساخته است که می‌تواند والدین را از تغییرات روحی و جسمی کودکانشان آگاه کند.

به گزارش کودک مدیا روزنامه ایران نوشت:نظارت بر عملکرد و سلامتی بچه‌ها همیشه از سوی خانواده‌ها کار آسانی نیست بخصوص وقتی تا ساعاتی قبل سرحال و سرزنده و در حال بازی هستند ولی یک ساعت بعد بی‌حوصله و بیمار به نظر می‌رسند.

یک شرکت برای حل این مشکل دستگاه هوشمندی ساخته است که می‌تواند والدین را از تغییرات روحی و جسمی کودکانشان آگاه کند.

البته سازنده این دستگاه که خود پدر دو پسر است به‌ دلیل داشتن تجربه بد در این زمینه اقدام به طراحی و ساخت این دستگاه کرده است تا به دیگر والدین کمک کند. سازنده این مچ بند هوشمند برای اینکه خود و دیگر خانواده‌ها از تغییرات بیومتریک فرزندانشان دچار ترس و دلهره نشوند و بر فعالیت‌های روحی و جسمی کودکان خود نظارت کنند این مچ بند هوشمند به نام Kiddo را برای کودکان 3 تا 10 سال ساخته است که به والدین اجازه می‌دهد با فرزندان خود ارتباط نزدیکتری داشته باشند و هر لحظه بتوانند بر خواب، خوراک، تعریق، فعالیت روزانه، بازی، ضربان قلب، دمای بدن و... نظارت داشته باشند.

اطلاعات جسمی و روحی کودک با سنسورهای کار گذاشته شده روی مچ بند و با استفاده از تکنولوژی ماشین یادگیری به وسیله بلوتوث به اپلیکیشنی که روی تلفن همراه هوشمند والدین نصب می‌شود منتقل و تجزیه و تحلیل می‌شود و والدین متوجه می‌شوند که فعالیت‌های جسمی و روحی فرزندشان در حالت نرمال قرار دارد یا خیر که در صورت بروز مشکل به نوعی به کاربران هشدار می دهد.

این مچ بند هوشمند حتی برای بهبود عملکرد کودک و سلامتی وی راه حل‌هایی را نیز به والدین ارائه می‌دهد و حتی دارای برنامه‌های چالشی و هیجان انگیز برای تغییر عادات بد کودک است.

البته کار این مچ بند هوشمند تنها این کارها نیست بلکه می‌تواند از طریق GPS کودک را روی نقشه ردیابی کرده و در هنگام بازی برای کودک موزیک پخش کند.

این مچ بند هوشمند با سیستم عامل‌های IOS7 و اندروید4.1 کار می‌کند. باتری آن قابل شارژ سریع است. قیمت این دستگاه 43 دلار تعیین شده و اکنون در حال پیش فروش است و در دسامبر ( دی ماه) امسال وارد بازارمی شود.




دوشنبه 22 خرداد 1396
بازدیدها 275
دیدگاه ها 0
امتیاز 0 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 5683


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: