امروز چهارشنبه 22 آذر 1396  -  24 ربیع الاول 1439  -  13 دسامبر 2017

 


Print

افطاری ویژه 500 کودک دختر و پسر

مراسم ضیافت معنوی افطاری ساده در خیابان در جنوب تهران ویژه 500 کودک دختر و پسر همزمان با شب میلاد کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی (ع) از سوی فرهنگسرای خاوران برپا می‌شود.

به گزارش کودک مدیا به نقل ازفارس، تعداد زیادی از کودکان علاقه زیادی به روزه گرفتن دارند و در سنین پایین علاقه از خود نشان می دهند که جای تحسین در این ماه مبارک دارد.
 
نسیم خوش ماه مبارک رمضان در حال وزیدن هست و ما را به سوی خود میخواند. ماهی برای نزدیک‌ تر شدن به خدا ماهی که کودکان هم برای آماده سازی خودشان روزه کله گنجشکی می گیرند.
 
در حالی که به این ماه نزدیک می شویم میبینیم که هر ساله تعداد زیادی از دختران و پسران به عنوان روزه اولی شناخته می شوند.
 
فرزندان از خانواده الگو می گیرند و اگر خانواده روزه داری و عبادت و شب زنده داری در این ماه را به همراه فرزندانشان انجام دهند فرزندانشان از آن ها الگو می گیرند و اخلاق اسلامی را می آموزند. در این ماه باید به فرزندان آموزش داد و تشویقشان کرد که مساجد می توانند نقش زیادی در این زمینه داشته باشند.
 
بر همین اساس همزمان با ولادت کریم اهل بیت عصمت وطهارت حضرت امام حسن مجتبی (ع) جشن بزرگ «سحرخیزان کوچک» ساعت 18 جمعه 19خرداد ماه با حضور خانواده‌های شهدا و به همت مراکز فرهنگی هنری منطقه 15 برگزار می شود و با تاسی از سیره ائمه اطهار(ع) همچون سال های گذشته درحرکتی ارزشمند سفره اطعام گشوده می شود.
 
دراین جشن که میهمانان اصلی آن حدود 400 تا 500 دختر و پسر کوچک و روزه اولی هستند بخش هایی همچون برگزاری مسابقه، مداحی، سخنرانی حجت‌الاسلام غزالی در خصوص شخصیت وخصوصیات بارز اخلاقی امام حسن مجتبی (ع)، اجرای سرود و اهداء بسته های فرهنگی مذهبی به همراه سفره افطاری ساده در خیابان شهید تاجیک ویژه سحرخیزان کوچک در نظر گرفته شده است.
 
همچنین جزء خوانی توسط قاری نوجوان و تقدیر از وی به عنوان نخبه فرهنگی، برگزاری نماز جماعت و تقدیر از روزه اولی ها از دیگر برنامه های این مراسم می باشد.
 
علاقه مندان برای شرکت در این مراسم می توانند به آدرس میدان خراسان، خیابان 17شهریور جنوبی، خیابان شهید تاجیک مراجعه کنند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 33015423 تماس بگیرند. 
شنبه 20 خرداد 1396
بازدیدها 267
دیدگاه ها 0
امتیاز 3 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 5667


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: