امروز چهارشنبه 22 آذر 1396  -  24 ربیع الاول 1439  -  13 دسامبر 2017

 


Print

ملیکا شریفی‌نیا: نباید بچه را مجبور به دیدن فیلم یا برنامه تلویزیونی کرد

بازیگر مجموعه «محله گل و بلبل»، با اشاره به اینکه سینمای کودک در حال رشد است، گفت: شنیده‌ام بسیاری از کارگردانان مطرح ما قصد ساخت فیلم کودکان و نوجوان را دارند، یعنی اینکه این ژانر برای آنها دارای اهمیت است.

به گزارش کودک مدیا به نقل ازایرنا، مليکا شريفي‌نيا با اشاره به اينکه کارگردانان‌هايي در سينماي ايران هستند که دغدغه فيلمسازي براي کودک و نوجوان دارند، اظهار داشت: خيلي از فيلمسازان ما مثل ايرج طهماسب، مرضيه برومند و بسياري ديگر از هنرمندان هنوز هم به طور جدي در اين ژانر به فعاليت مي پردازند.
 
بازيگر فيلم سينمايي «مهمان مامان» در خصوص تاثير سينما بر روند تربيتي کودک و نوجوان، تصريح کرد: هدف ما اين است که سينما را به عنوان يک وسيله کمک آموزشي نشان دهيم، به طوري که در کار اخير من يعني «محله گل و بلبل» حرف ها را با زبان ساده براي بچه ها مطرح مي‌کرديم؛ در اين صورت والدين هم مي بينند فرزندانشان با مشاهده يک برنامه تلويزيوني علاوه بر سرگرم شدن مسائل مختلفي را که بايد مي‌آموزند.
 
شريفي نيا افزود: امروزه بچه‌ها با وجود اينکه در طول روز درگير کلاس‌هاي مختلف آموزشي و مدرسه هستند، بازي‌هاي کامپيوتري که بعضاً هم مناسب نيست، جاي خود را در زندگي بچه‌ها باز کرده‌اند، با اين حساب ما بايد توليداتي داشته باشيم که علاوه بر آموزشي بودن، با دارا بودن فضايي جذاب و شاد به زبان ساده بيان شوند.
 
بازيگر فيلم سينمايي «اشباح» درباره همسو بودن توليدات سينماي کودک و نوجوان با سليقه مخاطبان نيز گفت: بهتر است در اين زمينه سليقه خود را ارتقا دهيم؛ در عصر حاضر مي بايست در فيلم‌هاي خود از تکنولوژي هم استفاده لازم را ببريم و با سليقه بچه‌ها اخت شده و با آن پيش برويم تا بتوانيم آنها را جذب کنيم و به نوعي ما انتخابشان باشيم، نه اينکه آنها را تحميل به ديدن فيلم يا برنامه تلويزيوني کنيم.
 
او در پاسخ به اين سوال که توليدات ما در عرصه کودک و نوجوان تا چه حد در کيفيت برگزاري جشنواره موثر است، اظهار داشت: اين دو مکمل يکديگر هستند، مادر من (آزيتا حاجيان) در جشنواره سي‌ام که پيش رو داريم به عنوان داور در بخش فيلم‌هاي کوتاه براي کودک و نوجوان حضور دارد و هم اکنون هم در حال انتخاب فيلم‌ها براي جشنواره هستند؛ جالب است بدانيد نويد تعدادي فيلم خوب در اين زمينه را نيز داده اند، در نتيجه هرچقدر که فيلم ها پربارتر باشند ما شاهد اتفاقات بهتري در جشنواره خواهيم بود.
 
بازيگر فيلم سينمايي «دايره زنگي» درباره پيشنهاد خود براي رونق گرفتن سينماي کودک و نوجوان توضيح داد: هنرمندان پيشکسوتي که به خصوص در دهه شصت فعاليت مي‌کردند، بايد همچنان به کار خود ادامه دهند، از طرفي نيروهاي جواني که در سينما خلاقيت دارند استعداد خود را فقط به ساخت فيلم هاي حوزه بزرگسال اختصاص ندهند. 
شنبه 20 خرداد 1396
بازدیدها 281
دیدگاه ها 0
امتیاز 3 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 5665


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: