امروز چهارشنبه 22 آذر 1396  -  24 ربیع الاول 1439  -  13 دسامبر 2017

 


Print

رنگ اتاق کودک چه تاثیری روی شخصیت او دارد

والدین در تعیین رنگ اتاق کودک دلبند خود باید حساسیت بالایی داشته باشند تا در جهت آرامش و سلامت کودک باشد.

حساسيت هاي طبيعي، نداشتن استراحت و آرامش کامل، اعتماد به نفس و ... همه مسايل مهم در رشد کودک هستند. حتي جزئي ترين وساده ترين مسايل نيز تاثير بسياري در اين روحيه فرزندان ما دارند. از جمله بايد به تاثير رنگ ها اشاره کرد. والدين در تعيين رنگ اتاق کودک دلبند خود بايد حساسيت بالايي داشته باشند تا در جهت آرامش و سلامت کودک باشد.
 
به گزارش کودک مدیا به نقل از برترین ها،رنگ، بر ذهن و روح کودک تاثير مي گذارد و اين مساله به طور علمي ثابت شده است. به همين منظور، در ادامه رنگ هاي مختلف و تاثيرات آنها را برايتان ذکر کرده ايم تغيير دکوراسيون اتاق کودک را آگاهانه انجام دهيد.
 
قرمز
 
قرمز، رنگ هيجان و انرژي است. قرمز باعث انرژي بالاي جسم و هيجان ذهن مي شود، تپش قلب و تعداد نفس هاي کودک را افزايش مي دهد. محققان اعتقاد دارند، اگر بيش از اندازه از رنگ قرمز در اتاق کودک استفاده کنيد، ممکن است به رفتارهاي پرخاشگرايانه و عدم توانايي در تمرکز منجر شود. بهتر است از رنگ قرمز فقط به عنوان رنگ جانبي در اتاق کودک بهره بگيريد تا فقط تاثير انرژي بخش داشته باشد.
 
نارنجي
 
اين رنگ گرم، دوستانه و جوان و باطراوت يکي از بهترين رنگ ها براي اتاق کودک به شمار مي رود زيرا باعث افزايش اعتماد به نفس، برون‌گرايي و استقلال مي شود. اين رنگ باعث مي شود تا کودک رفتارهاي دوستانه، آسان‌گير و خلاق پيدا کند و خيلي راحت با ديگران ارتباط برقرار کند.
 
زرد
 
بسياري از ما رنگ زرد را سرشار از احساسات شاد و خوشحال کننده مي دانيم. حتي تحقيقات علمي ثابت کرده است رنگ زرد باعث افزايش خلاقيت نيز مي شود. زرد ملايم و کمرنگ موجب افزايش تمرکز و همچنين افزايش حافظه در کودک مي شود. اما خيلي هم از زرد ملايم استفاده نکنيد زيرا مي تواند موجب دل‌آشفتگي، فعاليت زياد و حتي عصبانيت نيز بشود.
 
سبز
 
اين رنگ طبيعي تاثير آرام بخش در روحيه کودک دارد. محققان ثابت کرده اند، رنگ سبز موجب تقويت سرعت خواندن و نوشتن کودکان و بالا رفتن درک آنها مي شود. سبز از جمله رنگ هايي است که هر چقدر دوست داريد مي توانيد از آن استفاده کنيد زيرا تاثير منفي ندارد.
 
آبي
 
آبي درست تاثير برعکس قرمز دارد. آبي احساسات پرخاشگرايانه و عصبي را کاهش مي دهد و موجب کم شدن شدت تپش قلب و فشار خون نيز مي شود. کودکاني که بدخلقي و گريه‌زاري زياد دارند را مي توان با اين رنگ تا حد زيادي آرام کرد.
 
ياسي و بنفش
 
بنفش، رنگ سلطنتي و زندگي اعياني است و تاثير آن در روحيه نيز همين طور است يعني باعث افزايش حس زياده خواهي و اعتماد به نفس بالا مي شود. بنفش رنگ اشتياق، خلاقيت، منطق و روحانيت است. اين رنگ عميق و محرک براي افزايش احساسات نرم و دلسوزانه کودکان بسيار موثر است. اما اگر کودک شما روحيه حساسي دارد بايد خيلي کم از اين رنگ در اتاق او استفاده کنيد.
 
صورتي
 
اين رنگ کاملا دخترانه است و فقط براي اتاق دخترها استفاده مي شود. اما بايد بدانيد تاثيرات آرام کننده زيادي روي هر دو جنس دختر و پسر دارد. بنابراين در اتاق پسرها هم مي توان از تابلو، لوازم جانبي، بافت و ... صورتي استفاده کرد تا نيروي آرامش بخش را به او القا کند.
 
رنگ هاي گرم
 
رنگ هاي گرم الهام بخش خوشحالي، راحتي و آسايش روح هستند. در دکوراسيون از اين رنگ ها براي خودماني جلوه دادن محيط استفاده مي شود. البته رنگ هاي گرم به قهوه اي يا خردلي محدود نمي شوند و ترکيبات متعددي دارند که مي توانيد به سليقه شخصي از آنها استفاده کنيد.
 
رنگ هاي سرد
 
بسياري از ما از رنگ هاي سرد و بي حال و رنگ هاي روشن استفاده مي کنيم تا باعث بزرگ تر ديده شدن اتاق بشود. اين رنگ ها خاصيت آرام بخش نيز دارند. رنگ هايي همچون کرم و سفيد اين ويژگي را دارند اما بهتر است در کنار آنها از آثار هنري و لوازم دکوري با رنگ هاي شاد و گرم هم استفاده کنيد. 
چهارشنبه 17 خرداد 1396
بازدیدها 330
دیدگاه ها 0
امتیاز 3 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 5635
حوزه: گوناگون


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: