امروز سه شنبه 21 آذر 1396  -  23 ربیع الاول 1439  -  12 دسامبر 2017

 


Print

کودکان زیر 2 سال نباید مهد کودک بروند

مهدهای کودکی برای نگهداری از کودکان مناسب هستند، چرا که در انتقال مطالب مربوط به حوزه‌های اخلاقی، دینی و غیره به کودکان موثر هستند.

به گزارش کودک مدیا ،جعفر بای آسیب شناسی اجتماعی در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه کودکان زیر 2 سال نباید مهد کودک بروند، اظهار داشت: کودک در سنین یک تا 2 سالگی احتیاج بیشتری به آغوش مادر دارد. کودکان از 2 تا 6 سالگی بهتر می‌توانند محیط پیرامون خود را درک کنند. بنابرین خانواده، محیط اجتماعی و آموزش در نحوه شکل گیری رفتار و تربیت کودک موثر است.
 
بای با تاکید بر اینکه مهد کودک نباید تنها محل نگهداری کودک باشد، خاطر نشان کرد: مهدهای کودکی برای نگهداری از کودکان مناسب هستند، چرا که در انتقال مطالب مربوط به حوزه های اخلاقی، دینی و غیره به کودکان موثر هستند.
 
بای تصریح کرد: متاسفانه در برخی از مهدهای کودک تنها مسایل ظاهری از جمله مسایل بهداشتی و جسمانی به کودکان آموزش داده می‌شود، در صورتی که علاوه بر ویژگی های ظاهری، آموزش اصول اخلاقی نیز بسیار حائز اهمیت است.
  
این آسیب شناس اجتماعی تاکید کرد: آموزش در مهدهای کودک باید به صورت هدفمند باشد و مطالبی که در برگیرنده مسائل روحی، اخلاقی و معنوی کودک باشد به آنها آموزش داده شود. 
 
وی در خصوص تغذیه کودکان در مهدهای کودک تصریح کرد: کودکان در گروه همسالان بهتر می توانند غذا بخورند و این کار کمک می کند تا کودک آداب غذا خوردن را نیز در جمع بیاموزد.
 
بای با تاکید بر اینکه کودک نباید از صبح تا شب در مهدکودک باشد، گفت: ساعت حضور کودکان در مهدهای کودک باید حداقل 2 تا 4 ساعت باشد، چراکه موجب خستگی و آشفتگی آنها می‌شود. 
پنجشنبه 11 خرداد 1396
بازدیدها 425
دیدگاه ها 0
امتیاز 2.9 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 5605


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: