امروز چهارشنبه 22 آذر 1396  -  24 ربیع الاول 1439  -  13 دسامبر 2017

 


Print

چگونه برای کودکان در ویندوز 10 حساب کاربری بسازیم و رفتارشان را تحت نظر بگیریم؟

فرزندان شما مهم ترین افراد دنیای شما هستند، و اینترنت هم جای ترسناکی است که باید به طور دائم مراقب حضور کودکان خود در آن باشید. خوشبختانه برای این مراقبت می توانید در ویندوز 10 یک حساب کاربری مخصوص کودک بسازید تا کارتان به عنوان والدین آسان تر شود.

به گزارش کودک مدیا به نقل از وبسایت دیجیاتو، مايکروسافت اين قابليت را ابتدا در ويندوز 8 معرفي کرد که در آن مي توانستيد از يک حساب کاربري استاندارد به وسيله Microsoft Family Safety محافظت نماييد. کار بسيار راحت است و چند دقيقه هم وقت تان را نمي گيرد. کافيست براي فرزندان يا خواهر و برادر کوچک تر خود حساب کاربري ساخته و سپس فعاليت هاي آنان را از طريق تنظيمات ويندوز تحت نظر بگيريد.
 
در ادامه شيوه انجام اين کار را به شما آموزش مي دهيم.
 
ساخت حساب کاربري کودک
 
ساخت حساب کاربري در ويندوز 10 تفاوت خيلي زيادي با نسخه هاي قبلي ويندوز ندارد، اما کاملا هم به مراحل انجام اين کار در ويندوز 8.1 شبيه نيست. در ويندوز 10، شما بايد با مراجعه به Settings وارد منوي Accounts شده و روي گزينه Family & other users کليک کنيد. سپس Add a family member را بزنيد.
 
در صفحه بعدي، روي Add a child کليک کنيد. شايد بد نباشد که اينجا هر کدام از اعضاي خانواده تان (که شامل بچه ها مي شوند) يک حساب کاربري جداگانه داشته باشند.
 
بعد از اين کار، تمام اطلاعات لازم براي تکميل پروفايل کودک را وارد کنيد. اگر کودک شما ايميل ندارد، مي توانيد از طريق سرويس آتلوک براي او ايميل بسازيد.
 
براي محافظت بهتر از امنيت حساب کاربري کودک، نياز به وارد کردن يک شماره تلفن خواهيد داشت. با وارد کردن اين شماره در صورت عدم دسترسي به حساب کاربري، فراموش کردن رمز يا هک شدن مي توانيد از طريق دريافت کد پيامکي نسبت به فعالسازي آن اقدام کنيد.
 
در صفحه بعدي، تيک گزينه هايي که در اسکرين شات پايين مي بينيد را برداريد. از آنجا که مشغول ساخت يک حساب کاربري براي کودک هستيد، فکر مي کنيم که اين گزينه ها خيلي به کارتان مرتبط نباشند.
 
کار تمام است. حالا کودک شما مي تواند براي اولين بار به حساب کاربري اش وارد شود، و شما هم مي توانيد تنظيمات مرتبط با اين حساب کاربري را از طريق ابزار Microsoft Family Safety به طور آنلاين تغيير بدهيد. روي گزينه Manage family settings از پايين صفحه کليک کنيد تا وارد وبسايت Family Safety بشويد.
 
تنظيمات Family Safety
 
پس از اين که براي کودک تان يک حساب کاربري ساختيد، حالا مي توانيد تنظيمات مرتبط به آن را از طريق وبسايت Family Safety دستکاري کنيد. تنظيمات قسمت Recent Activity کليه فعاليت هاي فرزندتان را ثبت و در قالب يک ايميل برايتان مي فرستد، که البته مي توانيد آنها را غير فعال کنيد.
 
اما اولين آيتمي که بايد به آن توجه داشته باشيد، دسته web browsing است. از اينجا مي توانيد وبسايت هاي نامناسب را مسدود کنيد و به کودک خود اجازه دسترسي به وبسايت هاي مشخصي را بدهيد.
 
اسکرين شاتي که مي بينيد مربوط به قسمت مسدودسازي و دادن چراغ سفيد به وبسايت هاست. اگر گزينه only see websites on the allowed list را از صفحه قبل انتخاب کرده باشيد، مي توانيد در اين صفحه وبسايت هايي که هيچ گونه محدوديت دسترسي برايشان وجود ندارد را در فهرست وارد کنيد.
 
صفحه بعد مربوط به محدود کردن دسترسي به بازي ها و اپليکيشن هاست. اينجا مي توانيد محدوديت را براي سنين 3 تا 20 سال تعيين کنيد، يا اصلا محدوديتي نگذاريد. توجه داشته باشيد که با تغيير دادن سن، رده بندي هاي اين قسمت نيز تغيير مي کنند.
 
درست مثل وبسايت ها مي توانيد دسترسي به اپليکيشن ها و بازي ها را هم به طور جداگانه محدود کنيد.
 
و در نهايت نوبت به تعيين زمان مجاز براي استفاده فرزندتان از کامپيوتر مي رسد. از تنظيمات اين قسمت مي توانيد بازه زماني مشخصي را براي استفاده تعيين نماييد، يا اين که صرفا به تعيين ساعت استفاده اکتفا کنيد.
 
مايکروسافت در ويندوز 10 کار والدين را براي کنترل فعاليت هاي فرزندان راحت تر از هميشه کرده است. با اعمال اين تنظيمات مي توانيد خيال تان را راحت کرده و نيازي به چک کردن مداوم فرزندتان نداشته باشيد. توجه داشته باشيد که در صورت تغيير دادن يک حساب کاربري از پيش ايجاد شده به حساب کاربري کودک، حتما مي بايست آن را از طريق ايميل تأييد کنيد تا قادر به کنترل آن باشيد.
 
نظرتان در مورد اين خصوصيت ويندوز 10 چيست؟ آيا براي کنترل فعاليت هاي فرزندتان از آن استفاده مي کنيد؟
 
دوشنبه 8 خرداد 1396
بازدیدها 394
دیدگاه ها 0
امتیاز 3 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 5578


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: