امروز دوشنبه 1 آبان 1396  -  2 صفر 1439  -  23 اکتبر 2017

 


Print

خرمشاهی: تیراژ بالای کتاب‌های کودک و نوجوان حاکی از رونق خوب این حوزه است

وی اضافه کرد: ادبیات کودک و نوجوان کشور در حال رونق بوده و همیشه هم رونق داشته است و مخاطب آن نیز بسیار بسیار وسیع است به همین جهت تیراژ آثار این گروه سنی هیچ ربطی به تیراژ کتاب‌های عادی و بزرگسالان ندارد.
 
* کودکان را از دوران طفولیت باید با آثار تصویری، کارتونی و مصور آشنا کرد
 
خرمشاهی ادامه داد: برخی آثار ادبیات کودک و نوجوان در تیراژ 5 و 10 هزار نسخه منتشر و روانه بازار نشر می‌شود اما آثار ادبیات بزرگسالان تیراژ کمتری دارد؛ برای اینکه کشورمان دارای جمعیت جوان بوده و خانواده به فرهنگ آموزی فرزندان خود توجه بسیار دارند.
 
وی افزود: خانواده‌ها به این امر معتقدند که باید عادت مطالعه کتاب و کتابخوانی را برای اعضای خانواده خود ایجاد کنند چرا که جوانان و نوجوانان را قبل از طفولیت و قبل از ورود به پیش‌دبستانی باید با کتاب به خصوص کتاب‌های تصویری، کارتونی و مصور آشنا کرد.
 
* ادبیات کودک و نوجوان به هیچ وجه در حال رکود نیست
 
این نویسنده گفت: هم‌اکنون کتاب‌های گویا پدید آمده و برای گروه سنی دوره پیش‌دبستان می‌تواند مفید واقع شود ادبیات کودک و نوجوان ما همانند دریای بیکران است چرا که مخاطبان بسیاری در این عرصه وجود دارند و جمعیت کثیری از کشور را به خود اختصاص داده‌اند.
 
وی اضافه کرد: هم‌اکنون ناشران و مؤلفان بسیاری به خلق و انتشار آثار ادبیات کودک و نوجوان می‌پردازند و به هیچ وجه این ادبیات در حال رکود نیست، همچنین زندگینامه نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان همانند زندگینامه «هوشنگ مرادی کرمانی» با عنوان «شما که غریبه نیستید» برای این گروه سنی جذابیت دارد.

دوشنبه 18 ارديبهشت 1391
بازدیدها 2468
دیدگاه ها 0
امتیاز 3 از 5
اطلاعات مطلب :
کد مطلب: 63
حوزه: گفتگو
منبع : راسخون


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
هونام سنگ:
سلام کارتون حرف نداره دستتون درد نکنه.
چهارشنبه 19 مهر 1396
+
0
-
0
ارسال