امروز سه شنبه 21 آذر 1396  -  23 ربیع الاول 1439  -  12 دسامبر 2017

 


Print

سایت کودکان خلاق

 

شکوفایی خلاقیت و نوآوری از مباحث مهم و با اهمیت دنیای امروز است. و پیشرفت و توسعه کشورها به این عامل نیز بستگی دارد دنیای امروز مشابه میدان ستیزی است که خلاقیت و نو آوری می‌تواند عامل برد باشد، بنابراین باید کوشش کرد که در جهت پرورش خلاقیت ذهنی کودکان و نوجوانان کشورمان گام برداریم و به عواملی که در این راستا موثر هستند توجه کنیم و مبانی آموزش و پرورش خلاقیت را در سطح جامعه ترویج دهیم. از آنجا که تقویت خلاقیت در دوران کودکی در تمام مدت عمر شخص موثر است باید آنرا بسیار مهم دانست.

اهمیت بازی کردن برای کودکان، مانند اهمیت کارکردن برای بزرگسالان است. تجربه­ها و آموزه­هایی را که کودک از بازی کردن به دست می­آورد، درآینده برای کار کردن استفاده می­کند. در حقیقت تفاوت زیادی بین کار کردن و بازی کردن نیست. بازی خوب مانند کار خوب و بازی بد مانند کار بد است. بازی خوب باعث شادمانی کودک می­شود و این شادمانی خلاقیت را در او برمی­انگیزد و احساس لذت از زیبایی و موفقیت را در او به وجود می­آورد.

تحقیقات نشان داده است، کودکان در طول بازی نحوه برنامه­ریزی و حل مشکلات را فرا می­گیرند. بازی، باعث تقویت مهارت­های زبانی و ارتباطی و همین طور استفاده از نیروی تخیل و خلاقیت آنان می­شود. کودکان بازیگوش بانشاط تر از سایر کودکان هستند و حس انطباق و همکاری آنها هم­قوی­تر از سایر کودکان است.

اسباب بازی­های مفید می­تواند برای رشد و تقویت خلاقیت کودکان بسیار پر اهمیت باشد به همین خاطر سایت کودکان خلاق با هدف اطلاع رسانی، مشاوره و فروش اسباب بازی و محصولات کودک طراحی شده است.

جهت مشاهده سایت به آدرس http://www.kids.ir مراجعه نمایید.

 

چهارشنبه 13 ارديبهشت 1391
بازدیدها 4486
دیدگاه ها 0
امتیاز 3 از 5
اطلاعات مطلب :
کد مطلب: 38
حوزه: نیازمندی ها


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: