امروز سه شنبه 21 آذر 1396  -  23 ربیع الاول 1439  -  12 دسامبر 2017

 


Print

کانون مدرسه، میانبر تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، رضا قمرزاده ، تبدیل آموخته‌های دانش‌آموزان به رفتار و مخاطب منفعل به مخاطب کنشگر و فعال را از نتایج اجرای چنین طرح‌هایی عنوان کرد...

کانون مدرسه عنوان طرحی است که پیشتر در2 مرحله در سال‌های 79 تا 81 و 87 تا 90 در سراسر کشور اجرا شد و بر اساس آن دانش‌آموزان مدارس به مراکز کانون می‌آمدند و برخی از سرفصل‌های درسی آنان با استفاده از شیوه‌های رایج در مراکز کانون برای بچه‌ها بازگو می‌شد.
بر اساس این گزارش، مدیرعامل کانون چند روز پیش در گردهم‌آیی مدیران کل استان‌های کانون از آغاز دوباره این طرح، البته با بازنگری کامل و با شیوه‌ای جدید با توجه به نقاط ضعف و قوت آن در گذشته خبر داده بود.
اکنون معاون فرهنگی کانون نیز در تشریح جزئیات این طرح بیان کرد که کانون مدرسه به افزایش نشاط آموزشی در مدارس و بالارفتن روحیه معلم ها کمک می‌کند در عین حال هیچ جایی مثل کانون نمی‌تواند آرزوی دیرین نظام آموزشی را برای حل این مشکلات برآورده کند.
قمرزاده، خاطرنشان کرد: این طرح در 2 مرحله اجرا می‌شود ابتدا مدارس از سوی مراکز انتخاب می‌شوند و بچه‌ها در 2 روز، - پسر و دختر - همراه معلم به مرکز کانون می‌آیند و در این زمینه انتخاب بهترین مراکز با مربیان خوب در موفقیت این طرح نقشی اساسی دارد.
وی اظهار کرد: در زمان حضور دانش‌آموزان در مراکز کانون تنها برخی از فعالیت‌ها به صورت کارگاهی به بچه‌ها ارایه می‌شود تا آنان طعم فضاهای شیرینی مانند کانون را بچشند و در مرحله دوم نیز مربیان کانون، ماهی یک بار برای معرفی فعالیت‌های کانون به همان مدارس مراجعه می‌کنند. 

جمعه 14 آبان 1395
بازدیدها 631
دیدگاه ها 0
امتیاز 0 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 4315
منبع : ایرنا


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: