امروز چهارشنبه 22 آذر 1396  -  24 ربیع الاول 1439  -  13 دسامبر 2017

 


Print

چند پیشنهاد ساده به دولت برای تعطیل کردن مهد کودک ها و مدارس در روزهای آلوده!

اگر تعطیل کردن مهد کودک های نوزادان بی گناه و کودکان خردسال، ممکن است به حیثیت آنان لطمه بزند؛اگر تعطیلی مدارس ممکن است به پای ناکارآمدی آنان در حل یک مشکل چندین سال نوشته شود؛اگر دور کردن مردم از آلودگی با تعطیل کردن مراکز آموزشی ممکن است حیثیت آنان را از بعد بین المللی خدشه دار کند؛چند پیشنهاد ساده داریم.

روز گذشته و امروز هوای تهران در وضعیت ناسالم قرار داشت و دارد ؛شهروندانی که در تهران زندگی می کنند به راحتی می توانند حجم انباشته آلودگی که تنفس می کنند را به چشم ببیند؛با این وجود همچنان در اوج این آلودگی والدین مجبورند نوزدان خود را به مهد کودک ها ببرند و کودکان خردسال مدارس ابتدایی هم در سطح خیابان ها به بهترین نحو ممکن از این آلودگی ها بهره مند می شوند.  
 
به گزارش «تابناک»، شاید به تحقیق بتوان گفت که شهروندان در شهرهای آلوده تقریبا امیدی به مسئولان برای اتخاذ تدبیر یا تدبیرهایی در کوتاه مدت، میان مدت و یا بلند مدت، برای رفع آلودگی هوا را ندارند؛ که در این سالها دیده اند سلامت مردم چه در دولت قبل با منتقدانش  و چه در دولت کنونی با منتقدانش،بازیچه مجادلات سیاسی شده است و البته مسئولان این هر دو دولت هم چندان از این وضعیت ناراضی نیستند؛ چرا که وقتی موضوعی مانند سلامت مردم سیاسی شد و وارد درگیری های سیاسی شد، فرار کردن از مسئولیت هم کار راحت تری است با دو شعار و چند تیتر در روزنامه های طرفدار موضوع موقتا فیصله خواهد یافت؛ به همین خاطر موضوع این گزارش، اصولا پیگیری از مسئولان برای اتخاذ تدابیری برای رفع آلودگی هوا نیست.  
 
موضوع این است که از مسولین بخواهیم اگر تعطیل کردن مهد کودک های نوزادان بی گناه و کودکان خردسال، ممکن است به حیثیت آنان لطمه بزند؛اگر تعطیلی مدارس ممکن است به پای ناکارآمدی آنان در حل یک مشکل چندین سال نوشته شود؛اگر دور کردن مردم از آلودگی با تعطیل کردن مراکز آموزشی ممکن است حیثیت آنان را از بعد بین المللی خدشه دار کند؛ پیشنهاد می کنیم حداقل به خاطر هموطنانشان هم که شده در روزهایی که هوا برای نوزادان و کودکان ناسالم است تحت عنوان هدیه دولت به نوزدان و خردسال مراکز آموزشی را تعطیل کنند تا این افراد در خانه هایشان بمانند!!؛ در چنین حالتی کسی از تعطیلی به خاطر آلودگی صحبتی نمی کند و از طرفی هم دولت می تواند بگوید که هدیه ای دلچسب به نوزدان و کودکان این مرز بودم داده است.  
 
دولت حتی می تواند بدون اینکه از آلودگی هوا حرفی بزند، مراکز آموزشی را تعطیل کند و در مقابل یک ماه از یارانه خانواده هایی که کودک خردسال دارند را کم کند، تا جبران کم کاری فرزندان آنان در مهد کودک ها و یا مدارس را هم بکند!! در این صورت هم کسی از آلودگی هوا صحبتی نمی کند؛ اما حداقل کودکان و نوزدان در معرض مستقیم چنین هوای آلوده ای قرار نمی گیرند.
 
دولت می تواند در روزهایی که هوا کمتر آلوده است از مادران و پدران شاغل بخواهد که برای دولت اضافه کاری رایگان بکنند تا خسارتی که تعطیلی مدارس و مهد کودک ها به خاطر آلودگی هوا به دولت می زند را جبران کنند!! حتی دولت می تواند روزهای آلوده را تعطیل اعلام کند و این تعطیلی در روزهای آلوده را حق شهروندی مردم معرفی کند؛بعدا به صورت پنهانی در عوض این حق شهروندی که برای مردم قائل شده است، بسیاری از حقوق شهروندی دیگر آنان را نادیده بگیرد تا تلافی دادن آن حق را با گرفتن حقوق دیگر بکند!
 
کودکان و نوزادان نفسشان در این آلودگی به شماره افتاده است؛دولت هم نمی خواهد تعطیل کند چون ممکن است به پای ناکارآمدی اش نوشته شود؛ گناه نوزادان و کودکان این مرز و بوم چیست؟
 
 
دوشنبه 13 دى 1395
بازدیدها 271
دیدگاه ها 0
امتیاز 0 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 4447
حوزه: اجتماعی
منبع : تابناک


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: