امروز چهارشنبه 22 آذر 1396  -  24 ربیع الاول 1439  -  13 دسامبر 2017

 


Print

هر 9 ماه 6 کودک رها شده پیدا می‌شود/نوازد مبارکه‌ای تحت پوشش بهزیستی است/عکس

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: نوزادی که روز گذشته در مبارکه رها شده بود، با دستور مقامات قضایی به اداره بهزیستی این شهرستان تحویل داده شد.

 
سعید صادقی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، اظهار کرد: افرادی که این نوزاد را پیدا کرده بودند کودک را به نیروی انتظامی تحویل داده‌اند و پس از آن این نوزاد با دستور مقامات قضایی به اداره بهزیستی این شهرستان تحویل داده شد.
 
 وی خاطرنشان کرد: از کسانی که احساس می‌کنند توانایی نگهداری فرزند خود را ندارند یا مشکلات خاص در فرزند خود می‌بینند از رها کردن آنها در کنار خیابان خودداری کنند و آنها را خودشان مستقیم به بهزیستی تحویل دهند.
 
مدیرکل بهزیستی استان اصفهان ادامه داد: در حال حاضر42 نوزاد در شیرخوارگاه نرجس وجود دارد که 15 نوزاد دارای معلولیت جسمی و ذهنی شدید هستند و چیزی حدود 50 درصد نوزادان این شیرخوارگاه ا در کنار خیابان رها شده بوده‌اند.
 
1600 زوج نابارور متقاضی فرزند خواندگی
 
صادقی با اشاره به اینکه در هر 9 ماه از سال 6 کودک رها شده در استان پیدا شده‌اند، افزود: این میزان شاید چشمگیر نباشد اما همین رها شدن نوزادان در کنار خیابان نیز دارای پیک‌های مختلف در سال است مثلاً اواخر بهار و اواخر تابستان نوزادان بیشتری در کنار خیابان رها می‌شوند که این عامل با اعتیاد زنان و از هم گسیختگی خانواده‌ها شدیداً مرتبط است.
 
مدیرکل بهزیستی استان اصفهان اظهار کرد: در حال حاضر 40 خانه کودک و نوجوان در استان وجود دارد که 39 خانه به صورت هیئت امنایی و 500 کودک را تحت پوشش دارند و دختران را تا زمان ازدواج و پسران را تا هنگام یافتن شغل در این خانه‌ها زندگی می‌کنند.
 
صادقی افزود: یکی از این 40 مرکز نیز متعلق به بهزیستی و شیرخوارگاه نرجس نام دارد که تمام کودکان بی سرپرست و بدسرپرست زیر سه سال را تحت پوشش قرار می‌دهد. و در واقع کودکانی که توسط مراجع قضایی و انتظامی مجهول الهویه تشخیص داده می‌شوند به مراکز نرجس منتقل می‌کنند.
 
مدیرکل بهزیستی استان اصفهان ادامه داد: پس از اینکه کودکان از نظر سلامت و هپاتیت و ایدز مورد آزمایش قرار گرفتند و سلامت آن‌ها تأیید و مجهول الهویه بودن آنها محرض شد وارد سیکل فرزند خواندگی می‌شوند که امروز 1600 زوج نابارور متقاضی سرپرستی این کودکان هستند و در سال جاری 36 فرزند به این زوج‌ها واگذار شده است.
 
چهارشنبه 15 دى 1395
بازدیدها 482
دیدگاه ها 0
امتیاز 0 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 4464
حوزه: اجتماعی
منبع : ایسنا


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: