امروز دوشنبه 1 آبان 1396  -  2 صفر 1439  -  23 اکتبر 2017

 


Print

سریال گم‌شدن کودکان ادامه دارد؛پارسا در آمل و ملیکا در مشهد

سریال گم‌شدن کودکان ادامه دارد؛پارسا در آمل و ملیکا در مشهد

«پارسا قندی» حدود 30 روز است که درحوالی امام‌زاده هاشم آمل مفقوده شده و تاکنون ردپایی از سارقان احتمالی و یا خبری از او نشده است.


سارا امیری- خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا: یک ماه است که خبر مفقود شدن «پارسا» در فضای مجازی در حال انتشار است و هر کس سعی دارد با اشتراک گذاشتن تصاویر مربوط به پارسا در پیدا شدن این کودک 8 ساله قدمی بردارد.
 
محسن قندی، پدر پارسا به خبرنگار آنا می‌گوید: هفتم تیرماه بود که همراه با خانواده خواهرم برای تفریح به شمال رفتیم. پنج روزی در شمال بودیم اما روز برگشت، 11 تیر ماه برای استراحت و صرف ناهار در ابتدای تونل وانا در منطقه‌ای به نام «نقشه شاه» اسکان کردیم.
 
وی می‌افزاید: برای تهیه غذا نیاز به مقداری چوب داشتیم که بچه‌ها سعی می‌کردند هر یک خرده چوب‌های را جمع آوری کنند تا غذا آماده شود. من یک لحظه متوجه شدم که پارسا هم‌چنان که سرگرم جمع کردن چوب است از ما دورتر می‌شود برای همین به همسرم تذکر دادم که اجازه ندهد پارسا به مسیرش ادامه بدهد اما او گفت چون پارسا به شدت از آب می‌ترسد نزدیک رودخانه نمی‌شود و بازمی‌گردد.
 
قندی می‌گوید: دو خانواده دیگر نیز حوالی جایی که ما نشسته بودیم، اسکان کرده بودند اما هیچ کدام فرزندی نداشتند. در همین حین که پارسا برای جمع کردن چوب می‌رفت متوجه شدم یکی از این خانواده برای گرفتن عکس سمت رودخانه رفتند و به پارسا تذکر دادند که از آنجا عبور نکنند من تا آن لحظه پارسا را دیدم اما در عرض چند ثانیه متوجه شدم پارسا نیست.
 
وی اضافه می‌کند: از خواهرم که تنها چند متر با پارسا فاصله داشت سوال کردم پارسا کجا رفته و همین که خواهرم آمد نشان دهد متوجه شدیم هیچ اثری از پارسا نیست.
 
پدر پارسا می‌گوید: سریعا به نیروهای امدادی و پلیس اطلاع دادیم . یک لنگه دمپایی پارسا دم رودخانه افتاده بود برای همین نیروهای هلال احمر پیش بینی کردند شاید پارسا به داخل آب افتاده برای همین غواصان وارد عمل شدند.
 
وی می‌افزاید: اما من مطمئن هستم که پارسا به داخل آب نیفتاده است، زیرا ما فاصله زیادی با پسرم نداشتیم و چون پارسا به شدت از آب می‌ترسد حتما موقعی که داخل رودخانه می‌افتاد فریاد می‌زد.
قندی توضیح می‌دهد: بیش از 10 روز تیم‌های مردمی و امدادی تمام مسیر رودخانه را شنا کنان دنبال پارسا می‌گشتند اما خوشبختانه آنها گفتند پارسا در رودخانه نیفتاده چون در غیر این‌صورت جسد دچار تورم می‌شد و روی سطح آب می‌آمد.
 
پدر پارسا می‌گوید: ماموران نیروی انتظامی آمل هنوز سرنخی از پسرم پیدا نکرده‌اند و متاسفانه چون روز حادثه دوربین‌های مدار بسته منطقه قطع بود ماموران موفق به ردیابی سارقان احتمالی نشدند.
وی می‌افزاید: پارسا پسر مهربان و دارای روابط اجتماعی خیلی بالایی بود من احساس می‌کنم خانواده‌ای که مشغول عکس گرفتن بودند خبری از پسرم دارند.
 
قندی ادامه می‌دهد: شوهر خواهرم چهره آن خانواده را به یاد دارد و قرار است بعد از گذشت 30 روز فردا برای چهره‌نگاری برویم.
 
پدر پارسا می‌گوید: من آخرین لحظه پارسا را به خوبی به یاد دارم که کنار آن خانواده بود اما وقتی از آنها سوال کردم که برای آخرین بار فرزندم را دیده‌اند یا خیر، آنها گفتند اصلا کودکی را ندیده‌اند این در حالی است آنها به پارسا تذکر دادند که در عکس آنها نباشد.
 
قندی می‌افزاید: ما ساکن شهرک چهاردانگه هستیم و الان نزدیک به 30 روز است که هر روز برای بررسی و پیگیری پرونده به آمل می‌روم، اما تاکنون هیچ رد و یا اطلاعات جدیدی از پسرم نشده است من از ماموران و مردم می‌خواهم با انتشار تصاویر پسرم در پیدا شدن‌آن به من کمک کنند.
 
وی در خصوص تماس‌هایی که تاکنون با او انجام شده است، اضافه می‌کند: مزاحمت‌های تلفنی زیادی نداشتیم اما یکبار آقای با شماره ناشناس تماس گرفت و گفت برای گفتن نشانی پارسا 200 میلیون پول می‌خواهد که من به او گفتم اگر نشانی درست باشد تمام زندگیم را می‌دهم، اما آن شخص دیگر تماس نگرفت و پلیس نیز اعلام کرد که به این تلفن‌ها نباید توجه کنیم.
 
................................................................................

مفقود شدن کودک یک و نیم ساله در مشهد
 
فرمانده انتظامی خراسان رضوی صبح امروز به تشریح یک پرونده مهم و حساس در مشهد پرداخت.

به گزارش کودک مدیا به نقل از خبرگزاری ایسنا، سردار بهمن امیری‌مقدم، اظهار کرد: بعدازظهر روز یک‌شنبه یکم مرداد ماه امسال خانواده‌ای در تماس با فوریت‌های پلیسی 110 از مفقودیت کودک یک و نیم ساله خود که ملیکا علی‌احمدی نام داشت خبر دادند.
 
وی افزود: در پی این گزارش بلافاصله تحقیقات پلیسی آغاز و بررسی‌های اولیه حاکی از‌آن بود که این کودک یک و نیم ساله به همراه خواهر چهار ساله‌اش «متینا» مقابل منزل مسکونی‌شان واقع در خیابان رسالت 91، کوی شفاییان پنج(در حاشیه شهر مشهد) در حال بازی بوده‌اند که پس از دقایقی دختر چهار ساله به تنهایی به خانه باز می‌گردد و در پاسخ به سوال پدر و مادرش درباره ملیکا، هیچ پاسخی نمی‌دهد.
 
وی خاطرنشان کرد: والدین کودک بلافاصله با اهالی محل به جستجوی دختر یک و نیم ساله خود در کوچه‌ها و خیابان‌های اطراف می‌پردازند، اما تلاش آنان بی‌نتیجه می‌ماند و اثری از کودک پیدا نمی‌شود.
 
امیری‌مقدم گفت: وجود کانال‌ فاضلاب در نزدیکی منزل مسکونی این کودک که پساب‌های منازل مسکونی از‌آن می‌گذرد این فرضیه را به وجود آورد که شاید ملیکا در کانال سقوط کرده باشد با این احتمال ماموران انتظامی و امدادگران سازمان هلال‌احمر آتش‌نشانی همچنین بسیج، کانال و اطراف آن را به دقت جستجو کردند، اما نتیجه‌ای به دست نیامد.
 
فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: منزل مسکونی پدر این کودک یک و نیم ساله در حاشیه شهر مشهد قرار دارد که گاهی رفت و آمد افراد معتاد و ولگرد در منطقه دیده شده و کانال‌های فاضلاب،‌ زمین‌های بایر و ساختمان‌های مخروبه را پاتوقی برای استعمال مواد مخدر ساخته است.
 
وی تصریح کرد: با توجه به این شرایط و ضرورت توجه خانواده‌ها و شهروندانی که در این مناطق زندگی می‌کنند به دقت بیشتر در مراقبت و نگهداری از کودکان خود، متاسفانه سهل‌انگاری والدین این کودک یک و نیم ساله که فرزند خردسال آنان با خواهر کوچکش در مقابل منزل و با چند کودک خردسال دیگر در حال بازی بوده، این موقعیت را برای مفقودیت مرموزانه این طفل معصوم فراهم ساخته است.
 
فرمانده انتظامی خراسان رضوی با ابراز تاسف از مفقود شدن این کودک، گفت: کارآگاهان مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با دستورات صریح و تخصصی مراجع قضایی و سرنخ‌های موجود تحقیقات علمی و گسترده خود را برای یافتن اثری از کودک و بازگرداندن او به آغوش خانواده به طور شبانه‌روزی آغاز کرده‌اند. 
 
وی از رسانه‌ها خواست از هرگونه اظهارنظر غیر مستند و استناد مطالبی که در شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی منتشر می‌شود خودداری کرده و از شهروندان فهیم و قانون‌مدار نیز استمداد طلبید در صورت کسب هرگونه اطلاعاتی در این رابطه مراتب را خیلی سریع به فوریت‌های پلیسی 110 و شماره تلفن 2183700 (ستاد خبری پلیس آگاهی خراسان رضوی) گزارش دهند تا پیگیری سریع و عملیاتی به عمل آید.


 

سه شنبه 10 مرداد 1396
بازدیدها 447
دیدگاه ها 0
امتیاز 2.5 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 6098
حوزه: اجتماعی


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: