امروز سه شنبه 2 آبان 1396  -  3 صفر 1439  -  24 اکتبر 2017

 


Print

روش های مراقبت از کودک در پارک

همه ی کودکان دوست دارند در پارک ها و زمین بازی آزادانه بازی کنند، اما گاه خطراتی آن ها را تهدید می کند.

اطمينان از استاندارد بودن زمين محل بازي
به دقت همه گوشه کنارهاي محل بازي کودک خود را بررسي کنيد. ببينيد همه جاي سطح زمين ايمن باشد، وسايل بازي مطمئن و مستحکم باشند، همه پيچ و مهره‌ها سفت باشند و همه گوشه‌هاي زمين نرده داشته باشد. همچنين مطمئن شويد که زمين سطح نرمي دارد و هيچ شيئي که کودک به آن گير کند و به زمين بخورد، روي زمين نيست. اگر هر گونه خطري در زمين مي‌بينيد فوراً به اطلاع نگهبان يا مسئول پارک برسانيد.

 
مواظب باشيد کودکان برسر نوبت با هم دعوا نکنند
گاهي اوقات زماني آسيب و جراحت اتفاق مي‌افتد که کودکان سر استفاده از وسايل بازي با هم دعوا مي‌کنند. آن‌ها مي‌خواهند اول باشند براي همين نوبت خود را رعايت نمي‌کنند يا کودکان ديگر را هل مي‌دهند و اين موجب آسيب به خود يا کودکان ديگر مي‌شود. به همين علت مهم است که به کودکان خود ياد بدهيد تا نوبت خود را رعايت کنند. اگر کودک شما بي‌صبري مي‌کند از او بخواهيد بازي ديگري را امتحان کند که بدون نوبت است.

 
پوشيدن لباس متناسب با آب و هوا
لباس بايد متناسب با آب و هوا بوده و راحت باشد. بايد لباس طوري باشد که به کودک اجازه دهد به راحتي حرکت کند و بدود، بدون اين که لازم باشد هر دقيقه لباس را تنظيم کند.
بايد از پوشاندن لباس‌هاي خيلي گشاد يا لباس‌هايي که کلاه، گره، و بند دارند خودداري کنيد، براي اينکه ممکن است در حين بازي کودک با وسايل زمين بازي، به آن‌ها گير کند و باعث آسيب رسيدن به کودک شود. کفش‌هاي کودک بايد راحت و به اندازه باشد. کفش‌هاي ضد لغزش بسيار خوب هستند. نبايد کفش‌هاي جلو باز، پشت بند دار، و دمپايي به آن‌ها بپوشانيد.

 
کودک بايد با وسايل متناسب با سن خود بازي کند
کودکان دوست دارند وسايل بازي چالش‌برانگيز را امتحان کنند اما همان طور که مي دانيد اين کار ممکن است موجب آسيب ديدن شود. بنابراين به او ياد بدهيد که هرگز با تجهيزات بازي که براي سن او ساخته نشده بازي نکند. اگر هنوز نمي‌تواند ميله‌ها را بگيرد نبايد، از تجهيزات بازي که در آن گرفتن ميله مهم است استفاده کنند. اگر ارتفاع تاب خيلي بلند است از او بخواهيد بازي ديگري را امتحان کند.

 
در پارک کودک هميشه جلو چشم تان باشد
هرگز اجازه ندهيد که کودکتان از جلوي چشم شما دور شود، به خصوص در صورتي که خيلي کم سن و سال است. اگر امکان دارد همه جا به دنبال او برويد ، چه در جعبه شني خود بماند و يا بخواهد از سرسره بالا برود. اگر به اندازه کافي بزرگ شده است که تنها بماند، فقط او را نظاره کنيد و مراقبش باشيد تا در صورت دعوا يا آسيب‌ديدگي بتوانيد به سرعت واکنش نشان دهيد .

 
پس از بازي دستان کودک را بشوييد
پس از بازي و بلافاصله پيش از صرف غذا دستان کودکتان را بشوييد. اگر شستشوي آن ممکن نيست مي‌توانيد به جاي آن از ضدعفوني‌کننده دست استفاده کنيد. حتماً به کودک خود ياد بدهيد که هرگز دستانش را در حال بازي و پس از آن در دهانش نگذارد، چه دستانش تميز باشند چه نباشند.

 
در پايان
حمايت کردن از کودک خوب است اما سعي کنيد بيش از حد اين کار را انجام ندهيد. اگر مدام پشت سر او باشيد يا به او يادآوري کنيد، ممکن است باعث خراب شدن تفريح او شويد. پس بگذاريد کودک بازي کند و در صورت لزوم کارهاي مورد نياز را انجام دهيد. 
دوشنبه 29 خرداد 1396
بازدیدها 159
دیدگاه ها 0
امتیاز 0 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 5736
منبع : نی نی بان


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: