امروز سه شنبه 21 آذر 1396  -  23 ربیع الاول 1439  -  12 دسامبر 2017

 


Print

روایت کودکان از عاشورا در سوگواره کتیبه‌های حسینی

فرهنگ‌سرای فردوس با برگزاری سوگواره کتیبه‌های حسینی میزبان جمعی از کودکان و نوجوانان می‌شود که با قلم و احساس خود واقعه عاشورا و شهادت حضرت علی‌اصغر(ع) را به تصویر ‌کشید...

سوگواره کتیبه‌های حسینی از جمله برنامه‌های آئینی مدیریت فرهنگی هنری منطقه پنج است که همزمان با ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبداللّه الحسین(ع) در دو بخش مجالس پرده‌خوانی و تعزیه‌خوانی «مصائب حضرت زینب(س)» و «حرکت اسرا از کربلا» و راویان مدرسه عشق برگزار شده است.
 فرهنگ‌سرای فردوس سومین بخش از این سوگواره را روز پنج‌شنبه 13 آبان‌ماه با توجه به همزمانی با روز دانش‌آموز با حضور جمعی از کودکان مقطع ابتدائی و پیش‌دبستانی برگزار ‌کرد تا ضمن گرامیداشت این روز ملی، شرکت‌کنندگان را با مفهوم ایثار، شهادت، مقاومت و شجاعت، فرهنگ عاشورائی، چگونگی شهادت حضرت علی‌اصغر(ع)آشنا کند.
 در جریان برگزاری سومین بخش از سوگواره کتیبه‌های حسینی،30 نفر از هنرآموزان رشته نقاشی مراکز فرهنگی هنری منطقه 5 با حضور در نگارخانه پردیسان احساس خود از واقعه عاشورا را با تکنیک گواش و اکرلیک بر روی بنرهای نصب شده بر دیوار گالری به تصویر می‌کشند. همچنین کاربرگ‌هائی به این منظور در اختیار کودکان پیش‌دبستانی فرهنگ‌سرای فردوس قرار گرفت.
 در پایان برگزاری این رقابت هنری، گواهی حضور در سوگواره کتیبه‌های حسینی از سوی مدیریت فرهنگی هنری منطقه 5 به کودکان و نوجوانان اهداء  شد.

جمعه 14 آبان 1395
بازدیدها 1187
دیدگاه ها 0
امتیاز 3 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 4309
منبع : اعتدال


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: