امروز سه شنبه 21 آذر 1396  -  23 ربیع الاول 1439  -  12 دسامبر 2017

 


Print

دختران زودتر شروع به حرف زدن میکنند یا پسران؟

مطالعات محققان امریکایی بر کودکان نوپا نشان می دهد که ارتباط بین والدین و کودکان در سال های اولیه تولد کودک نقش مثال زدنی در حرف زدن هر چه سریعتر کودک دارد. اما مطالعات اولیه نتیجه تازه ای برای محققان در برنداشت زیرا محققان می دانستند که شنیدن صدای مادر به نسبت صدای پدر تاثیر بیشتری بر کودکان دارد.

به گزارش کودک مدیا به نقل از بانونیوز،مادران به طور معمول و در هر ساعت حدود 1263 کلمه با نوزادان تازه متولد شده خود صحبت مي کنند در حالي که پدران در هر ساعت در حدود 462 کلمه با نوزادان تازه متولد شده صحبت مي کنند.

نتايج اين تحقيقات نشان داد که کودکان به صداي مادر خود بيشتر عادت دارند تا صداي پدر و ارتباط کلامي مادر با کودک تاثير بيشتري به نسبت ارتباط کلامي کودک با پدر دارد.
 
اما چرا کودکان دختر به نسبت کودکان پسر سريعتر به حرف مي افتند؟
محققان براي پاسخ به اين سوال مطالعات خود را آغاز کردند. در اين مطالعه در حدود 33 کودک دختر و پسر مورد بررسي قرار گرفتند.

نتايج تحقيقات نشان داد :” مادران با کودکان دختر خود بيشتر از کودکان پسر سخن مي گويند؛ در نتيجه، دختران زودتر از پسران سخن گفتن را آغاز مي کنند. با وجود اينکه پدران به نسبت مادران کمتر با کودک خود صحبت مي کنند اما اين سخن گفتن بازهم در کودکان دختر به نسبت کودکان پسر بيشتر است.



 
شنبه 3 تير 1396
بازدیدها 456
دیدگاه ها 0
امتیاز 1 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 5767


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: