امروز سه شنبه 21 آذر 1396  -  23 ربیع الاول 1439  -  12 دسامبر 2017

 


Print

جشن تولد در فضا

 

تم ها و ایده های جشن تولد، از جمله موضوعاتی هستند که می توانند یک جشن تولد را در خاطرات مانداگار تر و جذاب تر سازد. موضوعات بسیاری را می توانند به عنوان تم و سبک اصلی جشن تولد انتخاب کنید. سبکی که در این مقاله برای جشن تولد به شما می خواهیم معرفی کنیم، علاوه بر جذاب بودن، می تواند با علاقه مند کردن کودک شما به فضا، ستارگان و فضانوردی، پایه ای برای مطالعات علمی او در آینده شود. هرچند قالب کلی ابن سبک جشن تولد پسرانه است، با این حال دختر کوچولو های زیادی نیز این نوع سبک ها را می پسندند.

خلاصه‌ی ایده‌ی جشن تولد فضایی

 
یافتن ایده برای جشن تولد کودکان موضوعی است که در عین حال که به نظر ساده می‌رسد می‌تواند ذهنتان را خسته کند بی‌آن که به ایده‌ی قانع‌کننده‌ای برسید! اکنون ما یکی از طرح‌های ثابت شده در این مورد را بریتان شرح می‌دهیم.
سفر به فضا و موضوعات فضایی بسیار مورد علاقه‌‌ی پسربچه‌ها بوده و اجرای چنین جشن تولد خلاقانه‌ای می‎‌تواند دنیایی از شور و هیجان را برای پسر کوچولوی عزیزتان به ارمغان آورد، طوری که تا سالیان سال خاطره‌ی خوش این جشن، جزو شیرین‌ترین خاطراتش باشد! شما قادرید جشن تولد فضایی را برای پسربچه‌های ۳ تا ۷ ساله برگزار کنید.
ملزومات به کار رفته در ورژن جدید این ایده به خاطرالقاء مفهوم فضا، بیش‌تر به صورت تک رنگ اجرا می‌شود و خود این تک‌رنگ بودن که در رابطه  با تجسم کاینات است نوعی خلاقیت مدرن در استفاده از رنگ‌ها (سفید و شکلاتی) در جشن تولد است.
فراموش نکنید که همیشه در یک ایده‌ی خوب برای برگزاری جشن تولد کودکان،  لازم است هماهنگی ملزومات به کار رفته و نیز کیک تولد با ایده‌ی اصلی جشن تولد رعایت شود.

فقط متکی به شخصیت های کارتونی نباشید

 
ایده‌ی جشن تولدِ فضایی در وب فارسی کم‌تر دیده شده و در موارد موجود نیز ایده‌‌‌ی فضا در آن پرورش نیافته و فقط با تکیه بریک کاراکتر انیمیشنی پیشنهاد گردیده است که این مسئله در برخی موارد به دلیل عدم اطلاع کودک یا کودکان شرکت‌کننده در جشن از قهرمان انیمیشنی مربوطه، در ذهن آن‌ها خوب جا نمی‌افتد و نمی‌توانند با آن ارتباط لازم را برقرار کنند. به همین دلیل، این جشن تولد فضاییِ معرفی شده را  طوری انتخاب کرده‌ایم که متکی به کاراکتر خاصی نباشد و هر کودکی با هر سطح امکانات و تجربیات قبلی بتواند با حال‌و‌هوای آن ارتباط برقرار کند!اگر به تصویر فوق و تزیینات به کار رفته دقت کرده‌ باشید متوجه شده‌اید که قادرید با صرف هزینه‌ا‌ی معقول،  یک جشن تولد عالی و منحصر به فرد برای کوچولوی فضانوردتان ترتیب دهید!
البته قرار نیست که شما هر ایده‌ای را که خدمتتان معرفی می‌کنیم عیناً  اجرا کنید. این فقط یک ایده است که چهارچوب کلی آن را باید در نظر بگیرید. می‌توانید به دلخواه خود بخشی از ملزومات یا تزیینات را تغییر داده  یا بخشی از آن را حذف کرده یا چیزهایی جزیی (به شرط هماهنگی با کل ایده‌)به این طرح اضافه کنید!

ملزومات اصلی جشن تولد فضایی

اصلی‌ترین لوازمی که باید تهیه شوند عبارتند از:

1- مقوا

درابعاد یک و نیم  در ۲ یا ۲*۳ با نقاشی کردن ستاره، سیاره‌ی ‌زحل و موشک بر روی آن و نوشتن جمله‌ای که برای سال‌روز تولد پسرتان می‌پسندید.
می‌توانید چنین اقلام تزییناتی را به راحتی در فروشگاه‌های لوازم تزیینی یافته و یا با خریدن یک پالت یا مقوای شکلاتی‌رنگ (در ابعاد گفته شده) خودتان به تنهایی یا به اتقاق فرزندتان طرح‌های گفته شده را بر روی آن نقاشی کنید!

2- بادکنک

تهیه بادکنک بین ۱۰ تا ۳۰ عدد که در این مورد بهتر است رنگ و طرحی که در تصویر مشاهده می‌کنید را بیابید چون طرح مرمری بادکنک‌هایی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید دقیقاً حالت مدار سیارات و نیز حلقه‌های سیاره‌ی زحل را به ذهن تداعی می‌کند و نقش مهمی در ایجاد حالت فضایی محیط اطراف بر عهده دارد.
در ادامه، استفاده از یک نردبان دوطرفه یا هر وسیله‌ی مشابه دیگری به عنوان سمبل صعود به فضا و دادن حالت آبشاری به بادکنک‌ها یا هر طرح خلاقانه‌ی دیگری که دارید را اجرا کنید. هم‌چنین می‌توانید با قرار دادن سه سطح چوبی (یا از هر جنس دیگر) از فضای به وجود آمده برای قرار دادن سایر ملزومات جشن از جمله سوپرایزهایی که برای کودکان شرکت‌کننده در جشن دارید در مابین  
پله های نردبان استفاده کنید (مانند تصویر زیر)3- ماکت ساده و مقوایی موشک (سفینه‌ی فضایی)

اگر بتوانید چیزی شبیه به ماکت سفینه‌ای را که در تصویر زیر می‌بینید در بازار به قیمت مناسبی پیدا کرده یا مشابه آن را به صورت دستی بسازید، کودک دردانه‌ی شما از شادی بال درآورده و دیگر نیازی به موشک نخواهد داشت!

4- خوراکی و تنقلات فضایی

شیرینی‌جات مختلفی که برای جشن تولد فضایی در نظر می‌گیرید بستگی به سلیقه‌ی خود شما خواهد داشت، معمولاً توصیه می‌شود که برای جشن تولدِ کودکانی که دارای دندان‌های شیری هستند از انتخاب شیرینی‌جات حاوی مواد قندی زیاد پرهیز شود. پیشنهاد ما استفاده از شیرینی‌های ساده و حتی تهیه‌ی بعضی از آن‌ها به صورت خانگی است. در تصویر زیر شما می‌توانید شیرینی آدم‌فضایی‌ها را با نوع دیگری از شیرینی که به تعداد زیاد تهیه شده‌اند را مشاهده کنید
استفاده از چنین طرحی در شیرینی‌جات جشن تولد فضایی و یا هر طرح دیگری که با ایده‌ی فضا و ستارگان مرتبط باشد می‌تواند دنیایی از شور و شوق را به پسر کوچکتان و سایر کوچولوهای شرکت‌کننده  ارزانی کند.5- هدایایی برای کوچولوهای شرکت‌کننده در جشن تولد پسرتان!

شرکت‌کنندگان کوچولوی جشن از این‌که نام و یا تصویر خود را بر روی بسته‌‌های هدیه دیده و خودشان آن را بین هدایای دیگران پیدا کنند لبریز از هیجان و غرور خواهند شد!
این ایده‌ی سخاوتمندانه، جشن تولد شما را حسابی گرم و در نزد دوست و آشنا زبان‌زد خواهد کرد!
هدیه‌ای که برای بچه‌های شرکت‌کننده در جشن در نظر می‌گیرید می‌تواند بسیار ساده و نیز مرتبط با موضوع جشن یعنی فضا و فضانوردی باشد، به عنوان مثال می‌توانید یک ستاره‌ی خوشگل و یا یک هدیه‌ی ساده مثل یک مداد نقاشی فانتزی و جالب را انتخاب کنید.
ایده‌ی دیگر این است که به جای دادن هدیه، بسته‌های مذکور را از تنقلات کودکانه که بچه‌ها آن‌ها را دوست دارند پر کنید تا در طی جشن تولد بخورند یا با خودشان به منزل ببرند!
فقط دقت کنید که هدایا و شکل بسته‌بندی‌ها حتماً به صورت یکسان تهیه شود وگرنه شاهد اوقات‌تلخیِ احتمالی برخی از کودکان و وقوع جنگ ستارگان در جشن تولد فضایی فرزندتان خواهید بود!!!
معمولاً کودکانِ بالای ۳ سال قادرند که نام خود را تشخیص دهند. در هر صورت شما می‌توانید بر روی بسته‌های یک‌شکل (حتی بسته‌های ساده و مقوایی که خودتان تهیه کرده‌اید) نام بچه‌های شرکت‌کننده را بنویسید یا عکس آن‌ها را قبلاً از روی فایل موجود در گوشی همراه یا کامپیوترتان پرینت کرده و بر روی هدایای هر یک بچسبانید تا با دیدن عکس خود بر روی هدایایشان بیش‌تر سوپرایز شوند!

6- کیک تولد فضایی

خب چه کسی تاحالا جشن تولد بدون کیک دیده؟ آن هم جشن تولد فضایی! خب نظرتان راجع به این کیک چیست؟زیباست نه؟ این شکل یک کیک سه کیلویی است که برای یک جشن تولد تا 15-20 نفر مهمان مناسب است. پیشنهاد می کنیم ساخت این کیک را به یک سازنده حرفه ای بسپارید. سایت کیک ساز بدون شک یکی از بهترین گزینه ها برای انجام این کار خواهد بود. به این دلیل که اولا دقت ویژه ای بر کیفیت مواد اولیه و بهداشت وجود دارد، دوم، با قنادی های نمونه و حرفه ای کار می کند و سوم قیمت بسیار مناسبی دارد. به همه این ها اضافه کنید، امکان خرید اینترنتی کیک را که بدون مراجعه حضوری و فقط با چند کلیک کیک را سفارش می دهید و درست قبل از جشن تولد به آدرس شما ارسال می شود. یادتان باشد شما در این سایت خودتان می توانید کیک را طراحی کنید. یعنی بگویید شکل آن چگونه باشد و از چه موادر در آن استفاده شده باشد.

7- تدارک بازی های مناسب

برای بچه ها بازی های جالب و پرتحرکی ایجاد کنید تا لذت بیشتری ببرند. قبل از آنکه بچه شروع به نشان دادن موبایل ها و تبلت ها به همدیگر کنند، ابتکار عمل را به دست بگیرید و با تعریف چند بازی مناسب آن ها را به دنیای فیزیکی بکشانید. پیشنهاد می کنم به بخش بازی های مناسب جشن تولد در وبلاگ سایت کیک ساز نگاهی بیاندازید تا مطالب جالبی دراین خصوص بیابید.یکشنبه 25 تير 1396
بازدیدها 252
دیدگاه ها 0
امتیاز 3 از 5
اطلاعات مطلب :
کد مطلب: 225
حوزه: نیازمندی ها


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: