امروز دوشنبه 1 آبان 1396  -  2 صفر 1439  -  23 اکتبر 2017

 


Print

به فرزندم بیاموزید که انسان های دادگری هم وجود دارند.!

پسرم امروز مدرسه را شروع می کند. همه چیز تا مدتی برای او عجیب و جدید است و امیدوارم با آرامش با او رفتار کنید.این یک ماجراجویی است که ممکن است او را تا آن سوی قاره ها بکشاند. ماجراجویی که شاید جنگ، تراژدی و اندوه را در خود داشته باشد. برای گذراندن این زندگی به ایمان، عشق و شجاعت نیاز دارد. پس معلم محترم:

او باید بداند که همه مردم عادل و صادق نیستند. اما به فرزندم بیاموزید که به ازای هر شیاد، انسانهای دادگری هم وجود دارند. به او بگویید .در ازای هر سیاست‌مدار خودخواه، رهبر با همتی هم وجود دارد. به او بیاموزیدکه در ازای هر دشمن، دوستی هم هست. می دانم که وقت می‌گیرد اما به او بیاموزید اگر با کار و زحمت خویش یک دلار بدست آورد بهتر از ۵ پوند است ( که جایی در زمین پنج دلار پیدا کند.)  به او بیاموزید که از باختن پند بگیرد و از پیروز شدن لذت ببرد.

 او را از غبطه خوردن برحذر دارید. اگر می توانید به او راز قهقهه خاموش را بیاموزید! او باید بیاموزد که گردن کلفت ها خیلی راحت تر مغلوب می شوند.اگر می‌توانید به او نقش مهم کتاب را در زندگی بیاموزید. به او بگویید تعمق و تفکر کند، به پرندگان در حال پرواز در دل آسمان، به زنبورهای در زیر آفتاب و به گلهای روییده در دامنه کوه. کلاه برداری، حسادت و مردمی که از زور و قدرت برای ترساندن و یا آسیب زدن به ضعیف تر ها استفاده می کنند را  بکوبد، مغلوب و خار کند!

به فرزندم بیاموزید که در مدرسه بهتر این است که مردود شود اما با تقلب به قبولی نرسد. به عقایدش ایمان داشته باشد حتی اگر همه خلاف او حرف بزنند(و او را مسخره کنند). به او یاد دهید که با ملایم ها ملایم و با گردن کشها، گردن کش باشد. سعی کنید به پسرم قدرت و جسارت را یاد دهید نه اینکه فقط به دنبال جمع برود وقتی همه در حال تقلید کردن هستند.  به او یاد دهید که همه حرف ها را بشنود و سخنی را که به نظرش درست می‌رسد انتخاب کند.

به او یاد دهید در اوج اندوه تبسم کند. به او بیاموزید که در اشک ریختن خجالتی وجود ندارد. به او بیاموزید که عیب جوها را به سخره بگیرد و از ملایمت زیاد برحذر باشد. به او بیاموزید که نیروی عضلانی و قدرت فکرش را به بالاترین قیمت بفروشد اما قیمت گذاری برای قلب و روحش بی معنا است. به او بگویید که صدای جمع را بشنود و اگر خود را برحق می‌داند پای سخنش بایستد و با تمام قوا بجنگد.

دریس به فرزندم ملایمت به خرج دهید اما از او یک ناز پرورده نسازید چرا که فقط گداخته شدن در آتش یک فولاد خوب می سازد. او باید شجاعت عجول بودن را درک کند و به او بیاموزید همیشه به خودش ایمانی راسخ داشته باشد چون تنها در این صورت است که به مردم نیز اعتقاد راسخ خواهد داشت. توقع زیادی است اما ببینید چه کار می کنید.پنجشنبه 10 دى 1394
بازدیدها 1607
دیدگاه ها 0
امتیاز 3 از 5
اطلاعات مطلب :
کد مطلب: 154
حوزه: یادداشت


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: