امروز سه شنبه 21 آذر 1396  -  23 ربیع الاول 1439  -  12 دسامبر 2017

 


بازی‌های نمایشی برای کودکان ...
کتاب «بازی‌های نمایشی برای کودکان و نوجوانان» نوشته «مت بوچانان» با ترجمه «منوچهر اکبرلو» منتشر و روانه بازار نشر شد.

کتاب «بازی‌های نمایشی برای کودکان و نوجوانان» نوشته «مت بوچانان» با ترجمه «منوچهر اکبرلو» دارای بیش از 80 بخش بوده که «آموزش تئاتر با استفاده از کتاب‌های مصور کودکان»، «نقش‌آفرینی نمایشی»، «داستان‌گویی همراه با پانتومیم»، «درس‌های جنگل»، «شبیه‌سازی جنگل»، «گالری مجسمه‌سازی»، «بازی نقش‌های اجتماعی» و «پروژه نمایش‌نامه‌نویسی گروهی» جزو بخش‌هایی از آن است.

مخاطبان آنچه که در این کتاب می‌خوانند، مجموعه بازی‌های نمایشی ابتکاری «مت بوچانان» نویسنده و مدرس آمریکایی تئاتر کودک و نوجوان است.

این اثر به کار همه کسانی می‌آید که با کودک سروکار دارند؛ از پدر و مادرها گرفته تا معلمان مهد کودک و دبستان و بالاتر، از کارگردانان حرفه‌ای تئاتر کودک تا روان‌شناسان کودکان، از برنامه‌سازان برنامه‌های کودک و نوجوان تلویزیون تا مجریان این برنامه‌ها.

 

 

 

این کتاب در حد خود می‌تواند به گسترش تئاتر در جامعه کمک کند؛ خانه، مهمانی، مهدکودک، کلاس، حیاط مدرسه، اردو، داخل سرویس مدرسه، خانه فرهنگ، فرهنگ‌سرا، مترو، سالن انتظار مطب پزشک، بخش‌های کودک بیمارستان، پیک‌نیک، کوچه، محوطه آپارتمان و همه، مکان‌هایی مناسب برای اجرای این بازی‌های نمایشی هستند، گرچه ایده‌آل این ااست که کسی یک گروه ثابت از کودکان را در مکانی مانند یک مرکز فرهنگی یا مدرسه در اختیار داشته باشد و در جلسات منظم و به شکلی هدف‌دار مجموعه‌بازی‌های کتاب را با آنان کار کند.

انتشارات «افراز» کتاب «بازی‌های نمایشی برای کودکان و نوجوانان» نوشته «مت بوچانان» با ترجمه «منوچهر اکبرلو» را در 190 صفحه و با قیمت 6700 تومان منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

ناشر :  افراز    |    سال انتشار :  1391    |    نویسنده :  مت بوچانان    |    مترجم :  منوچهر اکبرلو

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: