امروز چهارشنبه 22 آذر 1396  -  24 ربیع الاول 1439  -  13 دسامبر 2017

 


Print

بازار کتاب کودک و نوجوان آشفته‌ است.

یک نویسنده و ناشر، بازار کتاب کودک و نوجوان را بازار آشفته‌ای توصیف کرد.

زهرا جمالی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد:‌ بسیاری از نویسندگان از جمله خودِ من پیش‌تر در حوزه ادبیات کودک و نوجوان کار می‌کردیم اما به علت مقرون به صرفه نبودن فعالیت‌ها در این حوزه به سمت ادبیات بزرگسال میل پیدا کرده‌ایم. واقعیت این است که مردم کشور ما حاضر نیستند هزینه مناسبی را برای خرید کتاب‌های کودک و نوجوان اختصاص دهند. اگرچه در زمینه خرید کتاب‌های کمک‌درسی ویژه این گروه سنی دست و دلباز هستند.

مدیر انتشارات همداد در ادامه گفت: از سوی دیگر بالا بودن هزینه تصویرگری کتاب‌های کودک و نوجوان که قریب به یک تا یک و نیم میلیون تومان از کل هزینه را دربرمی‌گیرد و باید به تصویرگر پرداخت شود کار در این حوزه را غیراقتصادی کرده است. همین‌طور گرایش مردم به خرید کتاب‌های کودک و نوجوانی که در قطع غیرمتعارف وارد بازار می‌شوند دست ناشران را بسته است. اغلب مردم ترجیح می‌دهند کتاب‌هایی را بخرند که دارای جذابیت‌های صوری هستند اگرچه ممکن است از نظر محتوا خالی باشند.

جمالی متذکر شد: چنین بازار آشفته‌ای کار را برای ناشران مشکل و مشکل‌تر کرده است. بنابراین خود من به شخصه یک سالی است که بحث نشر کتاب کودک را به کنار گذاشته و وارد حیطه ادبیات بزرگسال شده‌ام.
 

شنبه 13 آذر 1395
بازدیدها 446
دیدگاه ها 0
امتیاز 3 از 5
شناسنامه خبر:
کد مطلب: 4339
منبع : خبرگزاری ایسنا


ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران: